16.8.2018 otevřeno: 1309 x

Dorostenci prošli základní skupinou bez jediného zaváhání

Zcela stoprocentní bilanci drží po dohrání základní skupiny B šampionátu v Tullnu čeští dorostenci. Do semifinále tak postupují z prvního místa a utkají se s Nizozemci.

M18 EHF EURO Championship

Česká republika – Turecko 26:23 (16:11)

V posledním zápase základní skupiny čeští reprezentanti porazili Turecko tříbrankovým rozdílem, o poločase to bylo dokonce o pět. Připsali si tak na turnaji pátou výhru a z prvního místa postupují do semifinále, kde narazí v sobotu večer na Nizozemce.

„V prvním poločase nám to šlapalo v obraně i v útoku. Vytvořili jsme si výrazný náskok. Ve druhém poločase fungovala i nadále obrana, ta byla vynikající, ale v útoku nám to skřípalo. I tak jsme to dobojovali až do konce zápasu,“ komentoval zatím poslední zápas českého výběru nejlepší hráč zápasu Nicolas Noworyta.

Sestava a branky České republiky: Mizera, Škalda 1, Sedlák 3, Zamarski, Mazurek, Kupa 4, Cvikl, Drbohlav, Václav, Votava, Noworyta 3, Březina 1, Očkovič 6, Holubec 1, Flajsar R. 1, Flajsar J. 6.
Nejvíce branek Turecka: Keser 7, Ates 5.
Rozhodčí: Xhama, Jahia (KOS). Sedmimetrové hody: 4/4 – 2/1. Vyloučení: 3:4. Diváci: 500.

Nominace pro přípravný trénink v Brně a EHF Championship 2018 v Rakousku:

MIZERA Šimon (HC Zubří), VOTAVA Jakub (Dukla Praha), ŠKALDA Jan (Dukla Praha), SEDLÁK Petr (Talent Plzeň), FLAJSAR Radek (TJ Sokol Nové Veselí), ZAMARSKI Alexandr (HCB Karviná), DRBOHLAV Štěpán (HBC Jičín), KUPA Jan (HK Lovosice), FLAJSAR Jakub (TJ Sokol Nové Veselí), MAZUREK David (HC Zubří), BŘEZINA Martin (Dukla Praha), CVIKL Martin (Talent Plzeň), OČKOVIČ Adam (KH Kopřivnice), VÁCLAV Vojtěch (TJ Sokol Nové Veselí), HOLUBEC Karel (Lokomotiva Louny), NOWORYTA Nikolas (HCB Karviná)
NÁHRADNÍCI: POLÁČEK Jaromír (TJ Náchod), ERBES Filip (TJ Sokol Nové Veselí), ČEJKA Mikuláš (Melsungen), LEFAN David (HC Zlín), MAZUR Matěj (SKP Frýdek Místek), ŘÍHA Martin (Talent Plzeň), ŠACHL Lukáš (HBC Jičín), DOJČINOVIČ Daniel (HK Lovosice), ŠTOHANZL Martin (TJ Sokol Nové Veselí), GREGOROVIČ Jiří (TJ Sokol Nové Veselí).