18.8.2018 otevřeno: 1369 x

Dorostenci porazili Nizozemce o deset branek a jsou ve finále

Váhavý rozjezd, ale pak zamčená česká branka jasná výhra 28:18. Čeští dorostenci napodobili juniory. Doslova. V semifinále porazili Nizozemce a ve finále se o výhru na turnaji také utkají s Rakouskem.

M18 EHF EURO Championship

Česká republika – Nizozemsko 28:18 (10:9)

V prvním poločase se vedení několikrát přelilo za strany na stranu, po třiceti minutách hry drželi těsný náskok 10:9 Češi. Vyrovnaný souboj pokračoval do 42. minuty. Po pěti minutách bez branky se český výběr utrhl třemi góly v řadě na 19:14. Tým podpořil dobrým výkonem brankář Šimon Mizera a podruhé si tak vysloužil ocenění pro nejlepšího hráče zápasu. Češi tak navyšovali své vedení až na konečných 28:18. Ve finále se utkají s Rakouskem, které ve druhém semifinále porazilo Turky.

„Začali jsme velmi nervózně, báli jsme se jít do zápasu. Ve druhém poločase jsme si začali víc věřit, náš brankář předvedl velmi dobrý výkon a podržel nás. Nizozemci byli silným a rovnocenným soupeřem, také by si zasloužili účast ve finále. Rakušané mají samozřejmě výhodu domácího prostředí, ale my vidíme naše šance 50 na 50 a dáme všechno do toho, abychom vybojovali titul. Ten, kdo má větší sílu, vyhraje,“ konstatoval po zápase jeden z trenérů českého týmu Jiří Hynek.

Sestava a branky České republiky: Mizera 1, Škalda 2, Sedlák 5, Zamarski 1, Mazurek, Kupa 4, Cvikl, Drbohlav, Václav, Votava, Noworyta 2, Březina 1, Očkovič 2, Holubec 1, Flajsar R. 1, Flajsar J. 8.
Nejvíce branek Nizozemska: Kooij 5, Van Der Scheer 4.
Rozhodčí: Xhema, Jahia (KOS). Sedmimetrové hody: 6/6 – 2/2. Vyloučení: 5:2 (přímá ČK Versteijnen). Diváci: 500.

Nominace pro přípravný trénink v Brně a EHF Championship 2018 v Rakousku:

MIZERA Šimon (HC Zubří), VOTAVA Jakub (Dukla Praha), ŠKALDA Jan (Dukla Praha), SEDLÁK Petr (Talent Plzeň), FLAJSAR Radek (TJ Sokol Nové Veselí), ZAMARSKI Alexandr (HCB Karviná), DRBOHLAV Štěpán (HBC Jičín), KUPA Jan (HK Lovosice), FLAJSAR Jakub (TJ Sokol Nové Veselí), MAZUREK David (HC Zubří), BŘEZINA Martin (Dukla Praha), CVIKL Martin (Talent Plzeň), OČKOVIČ Adam (KH Kopřivnice), VÁCLAV Vojtěch (TJ Sokol Nové Veselí), HOLUBEC Karel (Lokomotiva Louny), NOWORYTA Nikolas (HCB Karviná)
NÁHRADNÍCI: POLÁČEK Jaromír (TJ Náchod), ERBES Filip (TJ Sokol Nové Veselí), ČEJKA Mikuláš (Melsungen), LEFAN David (HC Zlín), MAZUR Matěj (SKP Frýdek Místek), ŘÍHA Martin (Talent Plzeň), ŠACHL Lukáš (HBC Jičín), DOJČINOVIČ Daniel (HK Lovosice), ŠTOHANZL Martin (TJ Sokol Nové Veselí), GREGOROVIČ Jiří (TJ Sokol Nové Veselí).