19.8.2018 otevřeno: 1644 x

První česká prohra přišla ve finále, dorostenci skončili na B šampionátu druzí

Těsně pod vrcholem nakonec zůstali čeští dorostenečtí reprezentanti na B šampionátu dorostencl v rakouském Tullnu. Po spanilé jízdě turnajem poprvé prohráli a to s domácím výběrem ve finálovém střetnutí.

M18 EHF EURO Championship

Finále: Rakousko – Česká republika 23:17 (12:7)

Rakousko zvítězilo v domácím EHF Championship v Tullnu, tedy v evropském šampionátu týmů evropské B skupiny. Zápas začal tvrdě, oba týmy se přetahovaly o minimální vedení. Po osmnácti minutách zápasu ale Rakušané odskočili na rozdíl čtyř branek 8:4 a vedení ubránili až do poločasového stavu 12:7.

Ve druhé půli Rakušané ještě přitvrdili, ve 35. minutě to bylo 14:8, ve 42. minutě poslal rakouský kapitán Huteček svůj tým už do osmibrankového vedení. Češi se ale také zvedli, nedokázali se ale dotáhnout víc než na rozdíl pěti branek.

„Rakousko bylo dnes prostě lepší. Dali jsme jen sedmnáct gólů a to není dost. Na Rakousko jsme se připravovali, ale nedokázali jsme zvládnout celou hru. Museli jsme hodně pracovat v obraně a pak nám hodně chybělo v útoku,“ řekl po zápase jeden z českých trenérů Jiří Hynek.

Nejvíce branek Rakouska: Huteček 8, Auss 6.
Sestava a branky České republiky: Mizera, Škalda, Sedlák 2, Zamarski 1, Mazurek, Kupa, Cvikl 1, Drbohlav, Václav, Votava, Noworyta 4, Březina , Očkovič 1, Holubec 1, Flajsar R. 1, Flajsar J. 5 (nejlepší hráč zápasu).
Rozhodčí: Jerlecki, Labun (POL). Sedmimetrové hody: 8/7 – 3/3. Vyloučení: 5:6. Diváci: 900.

Čechům tak na turnaji patří konečná druhá příčka. První jsou Rakušané, třetí Nizozemci. Výraznou českou stolu ale nese i Allstar team šampionátu. Nejlepším brankářem je český reprezentant Šimon Mizera, nejlepší levou spojkou Adam Očkovič.

Rozhovor s trenérem českého týmu přineseme v nadcházejícím týdnu.