28.9.2018 otevřeno: 1436 x

České házenkářky na úvod přípravy porazily Slovensko

Český tým dominoval prvnímu z dvojice přípravných zápasů v Púchově a slovenského soupeře Češky porazily 26:22. Odvetu sehrají oba týmy v sobotu v 11 hodin.

Přípravné utkání v Púchově: Slovensko – Česká republika 22:26 (9:12)

České házenkářky odehrály v souboji se Slovenskem vždy dvě a dvě odlišné pasáže. Úvod zápasu obstarala na české straně základní sestava zkušených hráček a rychle si vypracovala vedení 7:1. Slovenky pak ve druhé patnáctiminutovce manko zkorigovaly, když český výběr výrazně prostřídal sestavu a o poločase to bylo jen o tři branky.

Podobně se vyvíjela i druhá půle. Ve 42. minutě český tým vedl rozdílem deseti branek 20:10, když opět zkušené hráčky zasypaly slovenskou branku. V závěru zápasu Slovensko znovu ztrátu výrazně zkorigovalo, i tak si Češky vítězství bezpečně pohlídaly a zvítězily poměrem 26:22.

Nejvíce branek Slovenska: Szarková 5, Trúnková, Popovcová a Wollingerová po 3.

Sestava a branky České republiky: Satrapová, Kudláčková - Kovářová 5, Ryšánková 3, Konečná 1, Mika, Kordovská, Luzumová 5, Andrýsková, Mikulášková 1, Šustková 1, Marčíková, Zachová 4, Jeřábková 2, Malá 1, Adámková 3.

Sedmimetrové hody: 1/1 – 5/3. Vyloučení: 4:3.

Iveta Luzumová, spojka českého týmu: „Je dobře, že jsme vyhrály. To nás motivuje do další práce. Vyšly nám začátky obou poločasů, obrana byla dobrá. Potom jsme si v poločase řekly, co nám v závěru první třicetiminutovky nevycházelo. Vyhrály jsme nakonec o čtyři branky, posledních dvanáct minut hrály v podstatě kromě Kristýny Mika jen juniorky. Jsem za to hrozně ráda, to potřebujeme a je dobře, že je trenér v takových zápasech na hřišti nechává.“

Jan Bašný, trenér českého týmu: „To, s čím jsme šli do zápasu, jsme splnili. V základní sestavě jsme odehráli dvakrát patnáct minut, vždy v první půli každého poločasu. V těch chvílích jsme měli výraznou převahu nad Slovenkami. Samozřejmě, je to začátek sezóny, v útoku nám trochu chyběla souhra, v obraně jsme si v prvním poločase nedokázali poradit se spolupráci spojek s pivoty. Mladé hráčky, které se dostaly na hřiště, byly dobré. Sára Kovářová se do toho dostala, u Jany Šustkové to nebylo také špatné, stejně tak u Zachové a Mikuláškové. Splnily to, co měly. Zítra necháme některé hráčky odpočívat, na hřiště se dostanou více ty, které dneska hrály míň. Nemá význam hrát dva zápasy v přípravě se stejnou sestavou, ale doufám, že výsledek bude stejný, jako dnes.“

Sté utkání dnes sehrály Iveta Luzumová a Lucie Satrapová. Děkujeme!