27.10.2018 otevřeno: 1660 x

Čeští házenkáři jsou zatím stoprocentní, porazili i Bosnu

Čeští házenkáři předvedli v Bosně a Hercegovině zodpovědný výkon a po výhře proti Finsku porazili i tým Bosny a Hercegoviny. Vedli už v prvním poločase a nakonec slavili pětibrankovou výhru.

Kvalifikace o postup na EURO 2020:

Bosna a Hercegovina – Česká republika 20:25 (10:12)

Čeští házenkáři se poučili z prvního utkání kvalifikace a to druhé odehráli s daleko větším nasazením. Kvalitní tým Bosny a Hercegoviny držel vedení jen v úvodní desetiminutovce (5:4), pak už po celé utkání domácí hráči dotahovali. Ve 20. minutě odskočili poprvé Češi na rozdíl dvou branek a až do poločasu domácí ztrátu nesmazali. Čeští házenkáři si drželi dvoubrankový odstup, sedm branek si zapsal Hrstka, čtyři Zdráhala a jeden dokonce i brankář Galia. Ve 40. minutě náskok Čechů narostl už na šest gólů a Bosna ne a ne zkorigovat. Tři minuty před koncem vedl český výběr dokonce o sedm branek, až v samém závěru Bosna manko upravila na konečných pět gólů.

Nejvíce branek Bosny a Hercegoviny: Panic 5, Buric 5, Tarabocha 3.
Sestava a branky České republiky: Galia 1, Mrkva – Hrstka 7, Zdráhala 4, Číp 3, Petrovský 3, Zeman 3, Babák 2, Bečvář 2, Horák, Jurka, Kašpárek, Mubenzem, Škvařil, Solák, Vančo.
Sedmimetrové hody: 4/2 – 2/2. Vyloučení: 2:4. Diváci: 4000.

Ondřej Zdráhala, spojka českého týmu: „Po zápase s Finskem jsme si řekli, že pokud chceme vyhrát, musíme hrát s úplně jiným nasazením. To jsme splnili. Vynikající obrana byla podpořená skvělým výkonem Martina Galii. Dostali jsme snad dvacet branek za celý zápas, to je perfektní. Jsou to důležité dva body do dalších bojů skupiny. Myslím, že budou hrát velkou roli v postupové matematice. Dnes panuje spokojenost a doufám, že tak budeme pokračovat dál.“

Jan Filip trenér českého týmu: „Jsme šťastní, že jsme tady zvítězili. Věděli jsme, že to nebude v tomto prostředí jednoduché a chtěli jsme, aby se nám vydařil vstup do zápasu. To se nám povedlo a vedení jsme si udržovali, za poločas jsme dostali jen deset branek, což je dalším splněným cílem. Obrana pracovala opravdu výborně, skvěle chytal Galia. Zápas jsme kontrolovali i ve druhém poločase. Soupeř byl nervóznější, dostali jsme se až na sedm branek a už jsme si to hlídali. Pro nás jsou to výborné dva body z venkovního zápasu proti silnému soupeři a hráči si zaslouží za dnešní výkon pochvalu.“

Program a výsledky českého týmu v kvalifikaci o EURO 2020:

24.10.2018 18:00 Česká republika - Finsko 31:27 (15:12)
27.10.2018 19.55 Bosna a Hercegovina - Česká republika 20:25 (10:12)
10.-11.04.19 Česká republika - Bělorusko
13.-14.04.19 Bělorusko - Česká republika
12.-13.06.19 Finsko - Česká republika
15.-16.06.19 Česká republika - Bosna a Herzegovina

Nominace pro kemp od 21. do 28. října a kvalifikační zápasy s Finskem a Bosnou a Hercegovinou:

Brankáři: Mrkva Tomáš (HBW Balingen-Weilstetten, GER), Galia Martin (Górnik Zabrze, POL)
Střední spojky: Babák Tomáš (Bergischer Handball Club, GER), Bečvář Roman (HC Elbflorenz 2006 e.V., GER), Zdráhala Ondřej (ORLEN Wisła Płock, POL)
Pravé spojky: Kašpárek Stanislav (MOL-Pick Szeged, HUN), Mubenzem Dieudonné (TV 05/07 Hüttenberg, GER)
Levé spojky: Horák Pavel (HC Meshkov Brest, BEL), Klíma Matěj (Dukla Praha), Solák Dominik (HCB Karviná), Škvařil Milan (HSC Suhr Aarau, SUI)
Pravá křídla: Číp Tomáš (Tatran Prešov, SVK), Jurka Miroslav (Saint-Raphael Var Handball, FRA)
Levá křídla: Hrstka Jakub (Tatran Prešov, SVK), Vančo Marek (Dessau Rosslauer HV 06, GER)
Pivoti: Šlachta Petr (Dabas VSE KC, HUN), Zeman Štěpán (HC ROBE Zubří), Petrovský Leoš (Bergischer HC, GER)

Náhradníci: Adamík Artur (Union Juri Leoben, AUT), Dokoupil Jiří (HC Zubří), Hanisch Libor (Dessau Rosslauer HV 06, GER), Jeníček Štěpán (Dukla Praha), Kotrč Milan (Bergischer HC, GER), Patzel Vojtěch (Dukla Praha), Poloz David (HSC Suhr Aarau, SUI), Schams Vít (TJ Sokol Nové Veselí), Šafránek Ondřej (Talent Plzeň), Užek Jan (HCB Karviná)