24.11.2018 otevřeno: 1516 x

České házenkářky i potřetí v Chebu zvítězily, i bez některých opor porazily Slovensko

V posledním utkání turnaje O štít města Chebu české reprezentantky nastoupily do zápasu bez některých hráček základní sestavy. I přesto dokázaly zvítězit nad týmem Slovenska rozdílem dvou branek a celý turnaj vyhrály.

Trenér Bašný dopředu avizoval, že ne všechny hráčky odehrají všechna tři utkání turnaje v Chebu, protože tak velká zápasová zátěž by pro hráčky před blížícím se EUREM mohla být neúnosná. Ve třetím utkání tak do hry nezasáhly například Markéta Jeřábková, Iveta Luzumová, Jana Knedlíková nebo Lucie Satrapová. I jejich mladší spoluhráčky však utkání zvládly.

První zápas přitom vyzněl spíše pro slovenský výběr. Úvodní pětadvacetiminutovka byla zcela vyrovnaná, těsně před přestávkou si ale Slovenky vypracovaly dvoubrankový náskok a ten si nesly i do kabiny.

Ještě i v úvodu druhé půle měly mírně navrch Slovenky, ve 35. minutě vedly o tři branky 15:12. Češky pak ale dokázaly využít slovenského oslabení a rychle dotahovaly. Ve 38. minutě Kordovská vyrovnala na 15:15. Potom už tahaly za kratší konec Slovenky. Češky odskočily do tříbrankového vedení 18:15, nastřílely tak šest gólů v řadě a na to už Slovenky nedokázaly zareagovat a znovu převzít otěže zápasu. Deset minut před koncem vedly české hráčky 20:16 a byť slovenský tým v závěru manko stahoval, Češky důležitý odstup a výhru uhájily.

Češky tak na turnaji ani jednou neprohrály. Za tři výhry si tak vysloužily pohár pro vítězky 45. ročníku turnaje O štít města Chebu, vybojovaly ho po třech letech. Nejlepší českou hráčkou turnaje byla vyhlášena křídelnice Veronika Malá.

Jan Bašný, trenér českého týmu: „S výsledkem i hrou našeho týmu v posledním utkání jsme spokojen. Náš tým pro toto utkání byl velmi mladý. Chybělo pět zkušených hráček, plus Helena Ryšánková, která záměrně zasáhla do zápasu minimálně. Výsledek tohoto mladého týmu je tedy potěšitelný, proti Slovensku, které bylo v plné sestavě a odehrálo výborné první dva zápasy. Co se týká celkového vystoupení na turnaji, je na čem pracovat, nemůžu říct, že bych byl nadšený. Bylo tam hodně nedostatků, ale víme o nich, víme, co máme zlepšovat a myslím, že tři a půl dne ve Francii by mohlo stačit, abychom naše nedostatky odstranili. Uvidíme za týden, jestli budeme moct říci, že jsme dobře připravení. Určitě musíme zlepšit naši hru v postupném útoku, tam je hodně nepřesností. Nějaké nedostatky jsou i v obraně nula – šest. Zjednodušit naši hru, ale to všechno jsme věděli dopředu. Turnaj jsme cíleně hráli tak, abychom zjistili, kde jsou naše slabiny, byli jsme je schopní identifikovat a budeme na tom příští týden pracovat.“

O štít města Chebu:

Česká republika – Slovensko 22:20 (10:12)

Sestava České republiky: Mučková, Kudláčková - Kovářová, Ryšánková, Konečná, Mika, Kordovská, Mikulášková, Hurychová, Šustková, Adámková, Marčíková, Kudláčková, Dvořáková, Zachová, Malá.

Česká republika - Slovensko 22:20

Nominace pro přípravný kemp v Chebu a turnaj O štít města Chebu 19. – 24. listopadu 2018:

Brankářky: Satrapová Lucie (Issy Paris Hand/FRA), Kudláčková Petra (Kristianstad Handball Klubb/SWE), Mučková Hana (TJ Sokol Poruba)
Levá křídla: Malá Veronika (Issy Paris Hand/FRA), Mika Kristýna (Truchtersheim HB/FRA), Dvořáková Veronika (DHK Baník Most)
Levé spojky: Kordovská Kamila (HSG Blomberg-Lippe/GER), Jeřábková Markéta (ÉRD HC/HUN), Šustková Jana (DHK Baník Most)
Střední spojky: Luzumová Iveta (Thüringen HC/GER), Marčíková Šárka (TV Nellingen/GER), Mikulášková Veronika (DHK Baník Most)
Pravé spojky: Ryšánková Helena (HCM Baia Mare/ROM), Kovářová Sára (DHK Baník Most), Markéta Hurychová (DHK Zora Olomouc)
Pravá křídla: Zachová Dominika (DHK Baník Most), Knedlíková Jana (Györ Audi ETO KC/HUN)
Pivoti: Adámková Petra (Frisch auf Göpingen / GER), Konečná Michaela (TJ Sokol Poruba), Šetelíková Alena (Sokol Písek).

Náhradnice: Andrýsková Veronika (TJ Sokol Poruba), Müllnerová Dominika (DHK Baník Most), Fryčáková Tereza (Slavia Praha), Hrbková Michaela (Frisch auf Göpingen/GER), Jačková Eliška (Sokol Písek), Kolářová Michaela (HC Zlín), Pokorná Tereza (DHC Slavia Praha), Smetková Valerie (TJ Sokol Poruba).