7.1.2010 otevřeno: 1880 x

Na úvod turnaje v Paříži házenkáři remizovali

Reprezentační záloha včera odcestovala na mezinárodní turnaj v Paříži. Dnes se na něm v prvním utkání utkala s Alžírskem, které mělo na zápase téměř domácí prostředí. Podrobnosti čtěte v článku.

Mezinárodní turnaj Marrane 2010 - Paříž

Česko - Alžírsko 24:24 (15:10)

Začátek zápasu byl vyrovnaný, ale první poločas nakonec vyzněl lépe pro Čechy. Naši házenkáři si po čtvrtině utkání dokázali vypracovat dvoubrankový náskok 8:6, který se jim do poločasu podařilo navýšit na 15:10. Dařilo se nám v obraně a svého soupeře jsme předčili také v postupném útoku. Nevyšel nám ale začátek druhé půle, kdy jsme si na začátku vybrali hluchou pětiminutovku. V té jsme nevstřelili jedinou branku a soupeř se dotáhl na rozdíl jediného gólu. Mezi 9.-11.minutou pak český tým hrál v dvojnásobném oslabení a díky tomu se Alžírsku podařilo převážit vedení na jejich stranu. Od té doby byl zápas velice vyrovnaný a obě družstva se střídala ve skórování. Český protivník v průběhu druhé půle vedl 1-2brankovým rozdílem, ale výborný závěr nakonec přinesl dělbu bodů, když ve 30.minutě vyrovnával z proskoku Motl na 24:24. V průběhu druhé půle pak v první pli výborně chytajícího Krupu (vstřelil dokonce jednu branku přes celé hřiště) zastoupil Mrkva a jeho zákroky pomohly českému celku k opětovnému srovnání stavu.

Kompletní informace o turnaji najdete na oficiální stránce zde.

Komentář trenéra Jana Hegara: "První půle byla z naší strany výborná, dobře jsme v ní bránili a dařilo se nám i v rychlém útoku. Výborně také zachytal brankář Krupa a všichni hráči plnili taktické pokyny. Nepodařil se nám vstup do druhé půle, kdy jsme zbrkle stříleli a soupeř díky tomu zápas srovnal. Přišly i naše fauly a dostali jsme se pod tlak. Pro naše hráče to bylo velice těžké utkání, hrálo se v bouřlivé atmosféře, kterou diváci Alžírsku připravili. Hráči tak zaslouží pochvalu za bojovnost a za to, jak dokázali zvládnout závěr utkání.

Co se týká programu, tak po příletu jsme měli krátký trénink, který sloužil hráčům k protažení a odstranění únavy po cestě. Dnes ráno pak proběhl přípravný trénink na utkání. Zítra dopoledne je pak na programu dopolední trénink, regenerace a volné odpoledne. Další, i když volnější trénink, pak čeká na hráče v sobotu před druhým utkáním."

Sestava a branky Česka: Mrkva, Krupa 1 -  Diviš 1, Horák 1, Landa, Bečvář 3/2, Polášek, Šik 2, Třeštík 1, Sliwka, Motl 4, Lehocký 1, Škvařil 4, Mika 2, Šulc 2, Požárek 2

Sedmimetrové hody: 2/2 - 4/3, vyloučení: 7 - 4, diváků: 500