28.12.2018 otevřeno: 1762 x

Čeští házenkáři na Turnaji 4 národů podlehli Rumunsku o branku, v sobotu se utkají s Japonci o bronz

Rozdílem gólu prohráli čeští házenkáři se soupeři z Rumunska na Turnaji 4 národů v polském Opole. V turnaji hraném systémem Final4 se tak v sobotu utkají o třetí místo s výběrem Japonska, který prohrál své úvodní utkání s Poláky.

V obměněné sestavě bez řady hráčů základního kádru nastoupili v Polsku do Turnaje 4 národů čeští házenkáři. Soupeři z Rumunska sice podlehli poměrem 26:27, trenéři Daniel Kubeš a Jan Filip přesto nebyli s výkonem družstva nespokojeni. Pro několik hráčů českého týmu, kteří do utkání v Opole nastoupili, to bylo jedno z prvních vystoupení v seniorské reprezentaci.

„I přesto, že jsme prohráli, hodnotíme zápas pozitivně. Vyzkoušeli jsme prakticky všechny hráče, kteří tady jsou a hráči, kteří jsou s námi na akci poprvé, podali dobrý výkon. Ukázali, čeho jsou schopní a že s nimi můžeme i do budoucna počítat,“ těšilo trenéra Daniela Kubeše.

Rumuni si v úvodu zápasu vypracovali vedení, jejich náskok ale dokázali Češi zkorigovat a ještě před přestávkou se dotáhli na rozdíl jediné branky. V závěru vyrovnané druhé půle sahali i po vítězství, úspěšnější ale byli hráči Rumunska. „Po začátku zápasu, kdy jsme výrazněji prohrávali, jsme se do utkání dokázali vrátit a potom to už bylo vyrovnané až do konce. Měli jsme šanci dokonce vyhrát a i proto zápas hodnotím celkově pozitivně,“ dodal Kubeš.

4Nations Cup - Polsko, Opole

Česká republika – Rumunsko 26:27 (14:15)

Sestava a branky České republiky: Adamík 1, Galia - Bečvář 4, Štěrba, Kašpárek 3, Šlachta, Škvařil 1, Vančo 2, Poloz 3, Patzel 2, Solák, Šafránek 1, Užek, Mubenzem 3, Monczka 5, Zeman 1.
Nejvíce branek Rumunska: Grigoras 8, Csepreghi 7.
Sedmimetrové hody: 3/2 – 6/6. Vyloučení: 5:3. Diváci: 1500.