8.1.2019 otevřeno: 1713 x

Češi v Chebu s Argentinou remizovali, vedli přitom o sedm branek

Dobře rozehrané utkání nakonec Češi dovedli jen k remizovému výsledku. Přestože si vypracovali výrazné až sedmibrankové vedení, rozchází se nakonec po přípravném měření s Argentinou smírně s výsledkem 26:26.

Přípravné utkání:

Česká republika – Argentina 26:26 (13:10)

Češi od začátku tahali za delší konec. Vyšel jim už úvod zápasu, který vyhráli 3:1, po úvodní pětiminutovce se hra na hřišti vyrovnala, Češi se ale stále drželi o jednu až dvě branky před soupeřem. Několikrát se jim podařilo odskočit i do tříbrankového vedení a to si nesli s sebou i o přestávce do šaten.

Trenéři točili sestavou, k dispozici měli všech sedmnáct hráčů, kteří na přípravné soustředění do Chebu dorazili a vyprodaná chebská hala hnala český tým dopředu. Ve 37. minutě vedli čeští házenkáři nad Argentinou už 17:10. Nepříjemné manko Argentinci zkorigovali na čtyři branky rozdílu, Češi ale měli stále jasně navrch.

Obraz hry se zásadně změnil až v poslední desetiminutovce. Argentinci se nejprve přiblížili na rozdíl tří gólů a vycítili šanci. Galia sice podržel svůj tým sérií dobrých zákroků, minutu před koncem se ale přesto Argentinci dotáhli na jedinou branku a v poslední minutě to tak bylo pořádné drama. V posledních vteřinách se sice Češi ubránili, sedmičkou po čase ale přesto remízu svému týmu vystřelil Sebastian Simonet a utkání tak skončilo nerozhodným výsledkem 26:26.

Sestava a branky Česka: Mrkva, Galia – Hrstka 4, Bečvář 4, Horák 2, Štěrba, Piroch, Petrovský 1, Škvařil 2, Vančo 4, Zdráhala 3, Poloz 1, Patzel, Dokoupil, Mubenzem 3, Monczka 2, Zeman.
Nejvíce branek Argentiny: Pizzaro 5, Fernandes 3, Simonet 3, Baronetto 3, Vieyra 3, Moscariello 3, Fischer 3.
Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/1. Vyloučení: 3:0. Diváci: 1100.

Jan Filip, trenér české reprezentace: „Bylo to drama. Dnes jsme chtěli vyhrát a to se nám nepodařilo. Vedli jsme docela vysokým rozdílem a nechali jsme pak hrát všechny hráče. Pro nás to byl prostě test, chtěli jsme je vyzkoušet i v těchto okamžicích. Konec jsme pak trošku nezvládli. Dostali jsme se do čtyř, dohrávali jsme v oslabení a soupeři se podařilo vyrovnat. Nic méně my to považujeme za důležitou prověrku, vyzkoušeli jsme hráče na této úrovni a byla tam řada pozitivních věcí, zejména v prvním poločasu. Potom už to trochu haprovalo, obrana nebyla tak agresivní, jako prvních 40 minut. Pro nás jsou mladí hráči těmi, s kým můžeme do budoucna počítat. Máme tady tři ještě mládežnické reprezentanty a je ideální, že se mohli „obouchat“ v takovém zápase. Byli tu i hráči, kteří nedostávají tolik prostoru, byla tady dvě nová pravá křídla. Každá minuta, kterou tito hráči dostanou na hřišti, je pozitivní a my pak víme, co od nich můžeme očekávat v zápase. Během kvalifikační sezóny na to prostor není. Máme ve hře fáze, které jsou výborné, střídají se s hluchými místy. Třeba v Německu nám nevyšly závěry obou poločasů. V této přípravě jsme zapracovali na druhé vlně rychlých útoků, ale i to je třeba ještě zlepšit a hlavně hrát naši hru šedesát minut.“

Martin Galia, brankář českého týmu: „První polovina byla úžasná. Hráli jsme koncentrovaně, obrana fungovala, dařilo se i v útoku. Ve druhé půli jsme je nechali čuchnout k zápasu a pak jsme dostávali jednoduché branky, nedodržovali jsme to, co jsme si řekli v kabině. Je to škoda. Byl to vyhraný zápas a to se nám v kvalifikaci nesmí stávat. Tam bude rozhodovat každý bod.“