8.1.2010 otevřeno: 2393 x

Áčko načalo turnaj dobře, porazilo Norsko

Také první tým české házenkářské reprezentace se dnes již představil na mezinárodním turnaji. V úvodním utkání turnaje v Dánsku porazili svěřenci trenérů Liptáka a Miky tým Norska.

Mezinárodní turnaj v Dánsku

Česko - Norsko 33:28 (17:13)

Čeští házenkáři vstoupili do mezinárodního turnaje v Dánsku výborně a bez problémů si poradili se svým prvním soupeřem, kterým bylo Norsko. Naši hráči v průběhu zápasu se severským celkem neustále vedli, již od počátku se jim dařilo budovat si brankový náskok a ve 20.minutě vedli již rozdílem pěti branek. Do poločasu pak Norové stáhli o jeden gól na 13:17. Na začátku druhé půle se soupeři podařilo přiblížit na tříbrankový rozdíl, i díky osobní obraně na Filipa Jíchu (Norsko ji hrálo 40 minut z utkání) a český celek byl také často vylučován. Velký podíl na tom měl norský pivotman Loeke. Přestože v průběhu druhého poločasu vedl národní celek již rozdílem osmi branek, nakonec svého soupeře porazil o pět gólů 33:28. Český celek v zápase, který byl modelací utkání na Španělsko, zapojil deset hráčů a oba brankáře. Čtyřicet minut odchytal Petr Štochl, závěrečných dvacet pak Miloš Slabý. Do zápasu nezasáhli z lavičky Mičkal, Zdráhala, Piskač a Stehlík.

Komentář trenéra Martina Liptáka: "se zápasem jsem spokojený, odehráli jsme jej tak, jak jsme si řekli. Hráli jsme v tempu a zkoušeli si hru na postavenou obranu. Ukázalo se, že dokážeme zahrát velmi dobře, ale stále je potřeba pracovat. Velmi dobře jsme bránili a v zápase se nedostali do vážných problémů. Bohužel nám koncentrace vydržela padesát minut a my potřebujeme, aby jsme v takovém tempu a disciplíně odehráli aspoň 59minut. Zítra nebudeme trénovat, čeká nás dopoledne zhodnocení utkání, po obědě příprava na soupeře a utkání se Slovinskem."

Sestava a branky Česka: Štochl, Slabý - Nocar 4, Vítek 3, Mičkal, Zdráhala, Vraný 1, Kubeš 3, Piskač, Jícha 11/3, Filip 7/1, Mráz 1, Stehlík, Hynek, Číp, Sklenák 3

Sedmimetrové hody: 5/4 - 8/8, vyloučení: 6 - 3, diváků: 800