9.1.2010 otevřeno: 1863 x

Utkání proti Slovinsku se Čechům nevydařilo

Druhým dnem pokračuje mezinárodní turnaj házenkářů v Dánsku. Čeští hráči v druhém zápase nastoupili proti Slovinsku a nepodařilo se jim zopakovat včerejší výsledek.

Mezinárodní turnaj Dánsko

Česko - Slovinsko 30:37 (17:17)

Českým házenkářům se nevydařil druhý poločas utkání a celkově svému soupeři podlehli rozdílem sedmi branek. Slovinci získali hned na začátku vedení 2:0, ale to se našim hráčům podařilo rychle otočit a byli to naopak Češi, kteří získali dvoubrankové vedení. Vedení si náš tým udržoval i po celý první poločas, kdy povětšinou vyhrával tříbrankovým rozdílem. V závěru jsme ale soupeři dovolili srovnat na poločasových 17:17. Vstup do druhé půle se nám vydařil a získali jsme opět dvoubrankové vedení. Pak ale čeští házenkáři začali kupit chybu za chybou a Slovinci pohodlně skórovali z rychlého protiútoku. Nakonec náš soupeř zvítězil 37:30. V brance se objevili oba brankáři, dvě třetiny odchytal Galia, posledních dvacet minut Štochl. Tentokráte pouze v obraně nastupoval Kubeš. Ani na lavičku nezasedl Vítek, kterého trápí problémy se svalem. V posledním zápase nastoupíme zítra proti domácímu Dánsku.

Komentář trenéra Martina Liptáka: "první poločas přinesl z naší strany dvacetpět minut slušné hry, hráli jsme v tempu a dokázali střílet rychlé branky. Bohužel po celý zápas nás soupeř trápil svým protiútokem, se kterým jsme si nedokázali poradit. V zápase jsme celkově dostali 22 branek z první nebo druhé slovinské vlny, čemuž jsme ale napomohli také svými 22 technickými chybami. Na postavenou obranu Slovinska se nám pak nedařilo. Dnes si zahráli všichni hráči, na týmu je vidět určitá únava, přeci jen máme za sebou náročný týden. Z výsledku nedělám žádnou tragédii a určitě je dobře, že přišel teď před šampionátem. Před samotným ME pak máme dvanáct tréninků, kde můžeme nedostatky odstraňovat. Zítra se na utkání podíváme znovu a rozebereme si chyby."

Sestava a branky: Galia, Slabý - Nocar 2, Mičkal 3, Zdráhala 1, Vraný, Kubeš 2, Piskač, Jícha 6, Filip 8/5, Mráz 3, Stehlík 1, Hynek 1, Číp 1, Sklenák 2

Sedmimetrové hody: 5/4 - 7/6, vyloučení: 6 (ČK Kubeš) - 6, diváků: 2000