9.1.2010 otevřeno: 1760 x

Zlepšený výkon na zdatného soupeře nestačil

Také druhý tým české reprezentace dnes pokračoval ve svém účinkování na mezinárodním turnaji v Paříži. Po včerejším dni volna na svěřence trenérů Hegara a Srby čekal domácí celek US Ivry.

Mezinárodní turnaj Paříž

US Ivry - Česko 28:24 (16:9)

Našim házenkářům se nevydařil úvod zápasu, když domácí hráči čtyřmi brankami v řadě získali vedení 4:0 (7.minuta). Špatný úvod pak poznamenal celou první půli, ve které si Ivry neustále drželo výraznější brankový náskok a do šaten odcházelo s vedením 16:9. Druhá půle naopak zastihla české házenkáře v lepší formě a postupně dokázali snižovat náskok soupeře a to až na rozdíl dvou branek 20:22, na který snižoval Motl. Ten mohl dokonce vzápětí z náskoku soupeře ještě ukrojit, ale míč vyhozený brankářem Mrkvou, který směřoval na zcela osamoceného lovosického házenkáře nakonec zasáhl pouze rozhodčího utkání. Dva další nepřesné výroky nakonec dokázali zužitkovat domácí hráči, kteří získali definitivní náskok a nakonec zvítězili 28:24.

Ve včerejším zápase Alžírsko remizovalo s Ivry 26:26. Domácí ale v zápase improvizovali a do utkání nastoupili, narozdíl od dnešního utkání, jen s polovinou své základní sestavy. V konečném součtu to pro českou reprezentaci znamená třetí příčku ve skupině. Zítra se tak Češi utkají o konečnou 5.-6.příčku s Velkou Británií.

Komentář trenéra Jana Hegara: "dnešní utkání určitě ovlivnil nepodařený vstup, ve kterém jsme neproměnili čtyři brankové šance. Soupeř nám pak gólově odskočil a bylo vidět, že naše hráče vývoj střetnutí zaskočil. Náš výkon pak byl ustrašený a spíše než se soupeřem jsme bojovali sami se sebou. Ve druhé půli se chytil brankář Mrkva a postupně jsme ukrajovali z náskoku Francouzů. Zápas jsme si bohužel prohráli již v první půli, ve druhé jsme podali velmi dobrý výkon, ale jsme pak již naši snahu nedokázali zužitkovat. Hráči ale zaslouží pochvalu, jak se dokázali z nepříznivého stavu dostat zpět do zápasu. Celkově je takový těžký zápas určitě zkušeností k nezaplacení. Dobrý výkon dnes podali Motl a brankář Mrkva."

Sestava a branky Česka: Krupa, Mrkva - Diviš 2, Škvařil, Landa, Bečvář 3, Polášek 1, Šik, Třeštík 1, Sliwka 2, Motl 4, Lehocký 1, Mika 2/1, Šulc 2, Horák 3, Požárek 3

Sedmimetrové hody: 3/1 - 3/3, vyloučení: 2 - 2

Bývalý karvinský pivot Indjič při střele na současného karvinského brankáře Mrkvu