19.1.2019 otevřeno: 1969 x

Junioři prohráli i se Srby, na turnaji v Maďarsku skončili poslední

Turnaj v Maďarsku českým juniorům nevyšel. Od počátku se potýkali se zdravotními problémy a zatímco za první dva zápasy proti Maďarům a Slovincům si od trenéra Pauzy vysloužili pochvalu, posledním výkonem na turnaji kouče nepotěšili. Prohráli o deset branek a na patřilo jim v konečném součtu čtvrté místo.

Přípravný turnaj v Maďarsku:

Česká republika – Srbsko 19:29 (11:15)

Sestava a branky českého týmu: Štefanič, Vaněk, Zelenka, Janíček, Režnický, Nejdl, Nantl 1, Drápela, Klíma 2, Patzel, Piroch 3, Polášek 1, Dokoupil 3, Křístek, Karlovec, Harabiš.

Pavel Pauza, trenér juniorské reprezentace: „Dneska to nebyl dobrý zápas, zaslouženě jsme prohráli o deset branek. Kromě prvních dvaceti minut, kdy byl stav 11:10 a kdy bych řekl, že byla chuť po vítězství a že se nám dařilo vyhrávat v útoku i obranné situace. Už konec prvního poločasu a celý druhý poločas spěl k tomu, že výsledek bude takový, jaký byl. Je pravda, že máme zdravotní problémy, ne všichni hráči mohli hrát a někteří hrají se sebezapřením. Nezvládli jsme ale zápas psychicky ani střelecky. Závěrečná úspěšnost střelby byla mizerná, ale myslím, že to vyplynulo z koncentrace a celkového pojetí zápasu. Za mě tohle tedy nebyl povedený zápas, není moc co hodnotit, ale pokud bych shrnul všechny tři zápasy, tak ty první dva byly velmi slušné. Řekl bych, že jsme byli adekvátními soupeři, dnes to byl zápas na nic a moc nás neposunul. Odjíždím zklamaný, ale na druhou stranu jsme měli příležitost zahrát si s top týmy a ukázat si, jak na tom jsme.“

12.00 Maďarsko - Slovinsko

Nominace pro přípravný kemp v Novém Veselí a turnaj v Maďarsku 15. – 19. ledna 2019

ŠTEFANIČ Marek (Dukla Praha), DRÁPELA Vojtěch (SKKP Handball Brno), VANĚK Michal (HCB Karviná), HARABIŠ Denis (Dukla Praha), ZELENKA Jakub (Dukla Praha), POLÁŠEK Jiří (HC Zubří), KLÍMA Matěj (Dukla Praha), PATZEL Vojtěch (Dukla Praha), JANÍČEK Martin (HC Zubří), NEJDL Adam (TJ ČZ HBC Strakonice 1921), PIROCH Tomáš (MT Melsungen, GER), DOKOUPIL Jiří (HC Zubří), REŽNICKÝ Daniel (Dukla Praha), KARLOVEC David (HK Lovosice), NANTL Matěj (HCB Karviná), KŘÍSTEK Daniel (Dukla Praha)