10.1.2010 otevřeno: 1688 x

Na turnaji v Paříži skončili Češi pátí

Posledním dnem dnes pokračoval mezinárodní turnaj národních týmů v Paříži. Čeští házenkáři ve svém závěrečném střetnutí nastoupili proti týmu Velké Británie, který se dlouhodobě připravuje na OH 2012 v Londýně.

Mezinárodní turnaj Paříž

Česko - Velká Británie 32:21 (17:14)

Posledním protivníkem českého výběru na turnaji v Paříži byl celek Velké Británie, pro kterou byl turnaj součástí dlouhodobé přípravy na OH 2012 v Londýně. Celou úvodní čtvrthodinu držel soupeř s Čechy krok, když v 15.minutě svítila na ukazateli remíza 9:9. O pár minut později to již bylo pro české barvy veselejší a po další brance Bečváře získalo Česko vedení 15:10. Houževnatý soupeř se ale nevzdal a dokázal snížit na 14:16, do šaten pak odcházel s tříbrankovým mankem 14:17. Začátek druhé půle přinesl definitivní rozuzlení utkání. Čeští házenkáři v něm utekli svému soupeři sérií šesti branek nejprve na 23:14, později vedli dokonce již 27:15. V posledních minutách se pak oba celky střídaly ve skórování a utkání nakonec skončilo jedenáctibrankovou výhrou Čechů 32:21. V našem celku dostali příležitost všichni hráči s výjimkou Motla a Miky, o zápas se spravedlivě podělili oba brankáři Mrkva a Krupa.

Komentář trenéra Jana Hegara: "před zápasem měli Motl a Mika drobné zdravotní problémy a proto jsme je v dnešním utkání nechali odpočívat. Nové sestavě pak déle trvalo, než si tzv. sedla a zpočátku nám dělala problémy především pravá strana útoku soupeře. Poté jsme již ale zlepšili obranu a podařilo se nám získat brankový náskok. Ve druhé půli se naše defenziva ještě více zkvalitnila, výborně nám vycházel jak postupný tak rychlý útok a utkání jsme dovedli bez problémů do vítězného konce. V dnešním zápase dostali příležitost všichni hráči, více si tak zahráli i ti, kteří v přecházejících dvou zápasech proti silným soupeřům na hřiště tolik nedostali."

Sestava a branky Česka: Krupa, Mrkva - Diviš 3, Škvařil, Landa, Bečvář 9/7, Polášek 3, Šik 2, Třeštík 3, Sliwka 2, Motl, Lehocký 5, Mika, Šulc, Horák 1, Požárek 4/2

Sedmimetrové hody: 9/8 - 1/1, vyloučení: 5 - 4, diváků: 2000

Utkání o 3.místo: Alžírsko - Katar 28:24

finále: US IVry - Tunisko 17hod