10.1.2010 otevřeno: 1926 x

V závěrečném utkání áčko podlehlo Dánsku

Stejně jako druhý národní celek, který dnes zakončil svoje působení na turnaji ve Francii, tak i české áčko se dnes třetím zápasem rozloučilo s mezinárodním turnajem v Dánsku. Před více jak 3500 diváky narazilo Česko na domácí celek Dánska.

Mezinárodní turnaj v Dánsku

Česko - Dánsko 25:29 (15:14)

Přestože v poločase patřilo Čechům těsné jednobrankové vedení 15:14, nakonec se z vítězství a celkového prvenství na turnaji radoval jejich soupeř. V úvodu prvního poločasu jsme stejně jako ve včerejším utkání proti Slovinsku umožnili našemu soupeři získat vedení 2:0. V dalším průběhu se hra zcela srovnala a oba týmy se střídaly ve vedení. Náskok žádného z nich ale nenarostl na více jak dvě branky. V závěru první půle jsme tímto rozdílem vedli my, ale nakonec jsme do šaten odcházeli s těsným jednobrankovým vedením. Zcela vyrovnaných pak bylo prvních patnáct minut druhého poločasu a to až do stavu 18:18. V dalším průběhu ale Dánsko získalo sérií pěti branek vedení 23:18 a tří až čtyřbrankovým rozdílem vedlo po celý zbytek zápasu. Nakonec jsme soupeři podlehli 25:29. Dvě třetiny utkání odchytal Štochl, dvacet minut pak Galia. Dobrou zprávou je, že se do sestavy vrátil včera absentující Vítek, který vstřelil pět branek.

Komentář trenéra Martina Liptáka: "odehráli jsme velmi dobrý první poločas a celkově jsme dnes předvedli mnohem disciplinovanější výkon než tomu bylo včera proti Slovinsku. Výborně jsme bránili a skvěle chytal Štochl. Velmi dobrý vstup jsme měli i do druhého poločasu, ale zlomilo nás neproměňování brankových příležitostí. Šest z nich jsme dokázali zahodit a tím se utkání zlomilo ve prospěch soupeře. Na našich střelcích bylo vidět, že třetí zápas za sebou jim již bere hodně fyzických sil. Ale kdyby se nám střelecké pozice dařilo proměňovat, zápas by se vyvíjel zcela jinak. Jsem rád, že jsme dokázali odehrát utkání disciplinovaně, dařily se nám kombinace, ale bohužel jsme vypracované šance nedokázali proměnit."

Sestava a branky Česka: Galia, Štoch - Nocar, Vítek 5, Mičkal 1, Zdráhala, Vraný 2, Kubeš 2, Piskač, Jícha 5/2, Filip 2, Stehlík, Hynek, Číp 6, Sklenák 2/1

Sedmimetrové hody: 4/3 - 5/3, vyloučení: 7 - 7, diváků: 3546