22.3.2019 otevřeno: 959 x

Na úvod turnaje v Chorvatsku Češky podlehly domácím

Rozdílem šesti branek prohrály české házenkářky na přípravné turnaji v Poreči s domácími Chorvatkami. V sobotu se utkají se Slovinskem.

Mezinárodní turnaj v Poreči:

Chorvatsko – Česká republika 30:24 (17:13)

Českým házenkářkám se nepovedly úvody obou poločasů, kdy jim opakovaně domácí tým odskočil do sedmibrankového vedení. Češky se vždy dokázaly soupeři opět přiblížit, zlomit vývoj zápasu ale nedokázaly. Chorvatky si na domácím turnaji vývoj zápasu pohlídaly a vyhrály poměrem 30:24.

Sestava a branky české reprezentace: Satrapová, Kudláčková, Mučková – Knedlíková, Kovářová, Konečná 1, Mika 1, Kvášová, Kordovská 2, Hrbková 6, Andrýsková, Hurychová 4, Šustková 2, Adámková, Marčíková 1, Zachová 1, Jeřábková 6, Malá.

Jan Bašný, trenér české reprezentace: „Špatné byly v našem podání začátky obou poločasů. Vždy nám utekly soupeřky na rozdíl sedmi gólů, nám se pak vždycky podařilo dotáhnout na rozdíl dvou tří gólů, ale bohužel byly obě fáze stejné – lépe jsme bránili, ale zahodili jsme vyložené šance, takže se nám nepodařilo vrátit na remízu nebo jeden gól. Chtěli jsme uhrát lepší výsledek, ale byly tam i pozitivní věci. Byly tam dobré fáze v obraně i v útoku, bohužel jsme nedokázali tuto kvalitu hry držet celý zápas. Měli jsme tam hodně hluchých míst. Když hrajete proti Chorvatkám v Chorvatsku, dotahovat sedmibrankovou ztrátu je těžké. Výborně chytala Lucka Satrapová, dobrý výkon předvedla Markéta Hurychová, na to, že to byl jeden z jejích prvních seniorských startů v reprezentaci. Myslím, že zítra naše hra bude lepší. Tým se sehrává, hrajeme se některými hráčkami na jiných postech, takže s postupujícím časem to bude lepší.“

Kristýna Mika, křídlo české reprezentace: „Utekl nám začátek prvního poločasu, kdy jsme se nedokázaly chytit v obraně, dostávaly jsme lehké góly. Potom, když jsme se dostaly do útoku, ztrácely jsme balóny, dostávaly jsme góly z rychlých útoků. Když jsme později přitvrdily v obraně, tak jsme dokázaly využívat druhou vlnou a tím jsme se vrátily do hry. Bohužel jsme si do druhé půle nesly manko z prvního poločasu. Máme pořád na čem pracovat, myslím, že na postavenou obranu se nám moc nedařilo, ale musíme se chytit toho, co nám vycházelo, a to byla druhá vlna a přechod po dobré obraně do rychlého útoku.“

Nominace pro přípravný kemp v Olomouci a mrzinárodní turnaj v Poreči, Chorvatsko 17. - 24. března 2019:

Brankářky: Satrapová Lucie (Issy Paris Hand/FRA), Kudláčková Petra (Kristianstad Handball Klubb/SWE), Mučková Hana (TJ Sokol Poruba)
Levá křídla: Malá Veronika (Issy Paris Hand/FRA), Mika Kristýna (Truchtersheim HB/FRA)
Levé spojky: Kordovská Kamila (HSG Blomberg-Lippe/GER), Jeřábková Markéta (ÉRD HC/HUN) – od 19. března 2019
Střední spojky: Marčíková Šárka (TV Nellingen/GER), Šustková Jana (DHK Baník Most)
Pravé spojky: Kovářová Sára (DHK Baník Most), Hrbková Michaela (Frisch Auf Göppingen, GER)
Pravá křídla: Zachová Dominika (DHK Baník Most), Knedlíková Jana (Györ Audi ETO KC/HUN) – od 19. března 2019
Pivoti: Adámková Petra (Frisch auf Göpingen/GER), Konečná Michaela (TJ Sokol Poruba), Andrýsková Veronika (TJ Sokol Poruba)