23.3.2019 otevřeno: 1281 x

Dorostenky remizovaly v Rumunsku s Norskem

Výborný výsledek vybojovaly české dorostenky na turnaji v Rumunsku proti výběru Norska. O poločase prohrával tým trenérů Michala Červenky a Ilony Hapkové o tři branky, dokázaly se Češky nejen dotáhnout, ale dokonce jít do vedení. Nakonec utkání skončilo remízou.

Carpati Tournament, Rumunsko

Česká republika – Norsko 26:26 (13:16)

Na konci prvního poločasu ztrácely české dorostenky na norský výběr tři branky 13:16, v průběhu druhé půle ale nejen dorovnaly, ale dokonce si vytvořily samy tří brankový náskok. Norky se ale vrátily do hry, na konci zápasu sahaly po vítězství, když se znovu ujaly jednobrankového vedení. Češky to nevzdaly a brankou v posledních vteřinách zápasu vyrovnaly na konečných 26:26.

Denisa Holeňáková, hráčka českého týmu: „Myslím si, že to byl určitě povedenější zápas, než včera proti Rumunsku. Pokyny, které jsme si dali v šatně, jsme se snažily plnit. Je teda pravda, že vstup do utkání se nám úplně nepodařil podle našich představ, vysoko jsme prohrávaly. Podařilo se nám ale zvednout hlavy, bojovat jako tým. A přestože jsme nevyhrály, za remízu jsme rády a vůbec jsme nepředvedly špatný výkon.“

Lucie Drozdová, hráčka českého týmu: „Byl to tvrdý zápas, hodně emotivní. Musely jsme do toho dát všechno a musím poděkovat celému týmu, že jsme do toho šly naplno.“