23.3.2019 otevřeno: 958 x

Český tým v Chorvatsku porazil Slovinky

Rozdílem gólu zvítězily české házenkářky na turnaji v Chorvatsku nad výběrem Slovinska. Na závěr turnaje se v neděli poměří s Rakouskem.

Croatia Cup 2019:

Česká republika – Slovinsko 26:25 (15:10)

České házenkářky měly navrch po celý zápas. Vypracovaly si dokonce až sedmibrankové vedení. Náskok si udržovaly až do 55. minuty, v samotném závěru Slovinky manko stahovaly a dotáhly se na rozdíl branky. Český trenér Jan Bašný utkání využil k dalšímu otestování nominačních variant, do zápasu se zapojila například zkušená spojka Hana Kutlvašrová, křídelnice Veronika Malá si v reprezentaci vyzkoušela pozici spojky.

Na závěr turnaje se český výběr utká s celkem Rakouska.

Sestava a branky české reprezentace: Mučková, Satrapová, Kudláčková – Knedlíková, Kovářová 1, Konečná, Mika 2, Kvášová 3, Kordovská 3, Hrbková 2, Andrýsková, Hurychová 1, Šustková 1, Adámková 3, Marčíková, Zachová 5, Jeřábková 2, Malá 3.

Nejvíce branek Slovinska: Zuličová 10/3, Žabjeková 3. Rozhodčí: Cindrič, Gonzurek (oba Chorv.). Sedmimetrové hody: 1/1 - 4/3. Vyloučení: 2:2.

Jan Bašný, trenér české reprezentace: „Vyhráli jsme nakonec o gól, ale celou dobu jsme vedli, v jednu chvíli dokonce o sedm branek. Na konci nás v posledních pěti minutách dotáhli z pětibrankového rozdílu na jediný gól. Hru jsme ale celou dobu kontrolovali. Hráli jsme v trochu jiné sestavě než včera, jiné hráčky hrály na jiných postech. Už mohla hrát Veronika Malá, která v prvním zápase byla zraněná. Počítali jsme s tím, že vyzkoušíme hru s ní na střední spojce. Bylo to docela dobré, na to, že to s tímto týmem vyzkoušela poprvé a nemohli jsme to v tréninku pro její zranění moc trénovat. Nastoupila Hana Kutlvašrová, hlavně do obrany, ale v jedné fázi i do útoku. Přinesla tak do obrany více klidu a zkušeností. Dařilo se i brankářkám – Petře Kudláčkové i Haně Mučkové. Soupeř také točil sestavou, ale hra našeho týmu byla taková jistější, tým si byl lépe schopen kontrolovat hru a průběh zápasu. Na závěr budeme hrát s Rakušankami, které včera remizovaly se Slovinkami. Předpokládám tak, že to bude opět vyrovnaný zápas.“

Veronika Malá, hráčka české reprezentace: „Myslím, že do zápasu jsme vstoupili lépe, než proti Chorvatkám. Od začátku jsme plnily to, co po nás trenér chtěl a nezaspaly jsme jako v prvním zápase. Celkem rychle jsme si tak vypracovaly asi pětibrankové vedení, které jsme si udržovali po tři čtvrtiny zápasu. Vycházely nám celkem snadno herní situace jak v postupném útoku, tak v druhé vlně, povedlo se nám i pár rychlých útoků. Trenér zkoušel různé varianty v útoku na různých postech. Byly jsme možná až samy překvapené, jak lehce nám to vycházelo. Mrzí mě posledních deset minut, kdy jsme udělaly dost technických chyb. Na to si musíme dát pozor, mohlo by se nám to nevyplatit, když bychom hrály o nějaký postup. Koncentraci musíme udržet až do konce utkání.“

Nominace pro přípravný kemp v Olomouci a mrzinárodní turnaj v Poreči, Chorvatsko 17. - 24. března 2019:

Brankářky: Satrapová Lucie (Issy Paris Hand/FRA), Kudláčková Petra (Kristianstad Handball Klubb/SWE), Mučková Hana (TJ Sokol Poruba)
Levá křídla: Malá Veronika (Issy Paris Hand/FRA), Mika Kristýna (Truchtersheim HB/FRA)
Levé spojky: Kordovská Kamila (HSG Blomberg-Lippe/GER), Jeřábková Markéta (ÉRD HC/HUN) – od 19. března 2019
Střední spojky: Marčíková Šárka (TV Nellingen/GER), Šustková Jana (DHK Baník Most)
Pravé spojky: Kovářová Sára (DHK Baník Most), Hrbková Michaela (Frisch Auf Göppingen, GER)
Pravá křídla: Zachová Dominika (DHK Baník Most), Knedlíková Jana (Györ Audi ETO KC/HUN) – od 19. března 2019
Pivoti: Adámková Petra (Frisch auf Göpingen/GER), Konečná Michaela (TJ Sokol Poruba), Andrýsková Veronika (TJ Sokol Poruba)