24.3.2019 otevřeno: 1105 x

Na závěr turnaje dorostenky rozstřílely Itálii

Turnaj v Rumunsku zakončily dorostenky výhrou nad celkem Itálie. Navázaly tak na sobotní remízu ze zápasu s Norkami.

Carpati Tournament, Rumunsko

Česká republika – Itálie 41:24 (19:16)

Poslední zápase dorostenek byl utkáním dvou rozdílných poločasů. Po tom prvním vedly Češky na Itálii tříbrankovým rozdílem 19:16, v tom druhém ale české dorostenky zvýšily nasazení a změnily obranný systém. Poměrně rychle si tak začaly budovat vyšší náskok, který dopracovaly až na konečných 41:24.

Marie Poláková, hráčka české reprezentace: „Do dnešního zápasu jsme chtěly vstoupit se stejným nasazením, jako do zápasu s Norkami. Bohužel se nám v prvním poločase nedařilo plnit některé pokyny trenérů, a tak jsme do šaten šly pouze s tříbrankovým vedením. Ve druhé půli se nám podařilo zaktivnit přístup k některým hráčkám a vyhrály jsme jako tým.“

Lucie Fleková, hráčka české reprezentace: „Přesvědčily jsme se, že Italky nejsou úplně snadný soupeř a že na mezinárodní úrovni už nikdo není slabým protivníkem. V druhé půli jsme ukázaly pohyb v obraně, zaktivnily jsme obranu, přístupy k protihráčkám. V útoku nám to šlo, nabíhaly jsme si do mezer, uvolňovaly jsme pivota. Střílely jsme z dálky a ukázaly jsme, co v nás je.“