24.3.2019 otevřeno: 2238 x

Mistryně světa už nad síly českých juniorek, domů vezou Češky stříbrné medaile

Jen jediné utkání prohrály české juniorské reprezentantky na turnaji v ruském Rostovu na Donu. Na závěr turnaje ve finále podlehly Ruskám, úřadujícím mistryním světa, pětibrankovým rozdílem 24:29. DOPLNĚNO.

Agrocom Handball Youth Cup 2019, Rostov na Donu, Rusko

Česká republika - Rusko 24:29 (14:16)

Sestava a branky Česka: Smetková 4, Grabcová 4/2, Dvořáková 1, Stříšková 3, Olšová, Desortová 4/2, Oravcová 2, Plucarová 1, Kepková 1, Tesařová 2, Hauserová 2, Rytířová, Studená, Kržová, Polášková, Novotná.

Peter Sabadka, trenér českého juniorského týmu, o finálovém zápase s Ruskem, úřadujícím mistrem světa…

„Odehráli jsme velmi dobré utkání v rámci našich možností a limitů a troufám si říci, že jsme je posunuli do jiné dimenze. Až na pasáž, kdy nám v úvodu druhého poločasu soupeř odskočil, jsme odevzdali velmi dobrý výkon. Velmi si ceníme toho, že jsme se dokázali do zápasu vrátit. Odehráli jsme skutečně mimořádně kvalitní střetnutí, domácí jsme donutili sáhnout si na kraj jejich možností, aby dokázali zvítězit. Hlavně v druhém poločase jsme v některých fázích měli až překvapivě navrch. Škoda závěru poločasu, kdy nám soupeř odskočil. Ale skutečně jsme měli fázi, kdy jsme dominovali. Nevzdali jsme se, vrátili jsme se do zápasu. Závěr jsme dotahovali. Moc musím děvčata pochválit za nasazení a odvedenou kvalitu hry. Děvčata musím pochválit, naše výkony skutečně gradovaly. Náš soupeř z Ruska byl dva týdny v kontinuální přípravě, to se nedá srovnávat s našimi možnostmi. Jsem určitě spokojený s našimi výkony, to, co jsme chtěli odprezentovat, jsme naplnili. Těšil nás i zájem domácích a organizátorů a velmi dobré ohlasy na naše výkony. Ti, kdo naše zápasy viděli, byli až v šoku, že tento tým bude hrát B šampionát.“

O týmu, souhře a individuálních výkonech…

„V rámci jejich schopností a naplnění úkolů, které každá hráčka má, to vyznívá jako vyrovnaně fungující tým. Měli jsme ale i tři individuální ocenění v turnajovém all star týmu! Nejlepším levým křídlem turnaje byla Adéla Stříšková, nejlepším pravým křídlem byla Barbora Grabcová a nejlepší střelkyně Eliška Desortová. Ve finálovém zápase skvěle fungoval i brankářský tým, který si zapsal přes dvacet úspěšných zákroků. Máme tam tedy i skvělé individuální výkony. Družstvo tak spěje ke svému vrcholu. Jen je skutečně škoda, že s ohledem na nastavený systém kvalifikací pro mistrovství Evropy ze strany EHF, se tyto hráčky nebudou moci na evropském šampionátu poměřit s další evropskou špičkou, ale zúčastní se „jen“ B šampionátu.“

O stříbrných medailích…

„Musíme poděkovat i organizátorům, celé zabezpečení klapalo na úrovni špičkových evropských akcí a šampionátů. Vše od technického zabezpečení našeho týmu až po udělování ocenění a medailí. Nejvíc o našem vystoupení ale vypovídá to, že z Ruska vezeme stříbrné medaile, a to nás obrovsky těší. Nevracíme se z těžkého výjezdu do Ruska s prázdnýma rukama.“