14.1.2010 otevřeno: 1664 x

Junioři podlehli v prvním měření sil Slovinsku

Dvě přátelská utkání sehrají čeští junioři v Lovosicích proti Slovinsku. K prvnímu zápasu nastoupili dnes v podvečer a zápas se jim nevydařil. Odveta je na programu zítra od 11hodin.

Mezistátní přátelské utkání - Lovosice

Česko - Slovinsko 22:34 (10:18)

Dnešní zápas se českému výběru nevydařil a Slovinsko v něm zaslouženě vysoko zvítězilo. Přes vysokou obranu soupeře se naši hráči jen velmi těžko prosazovali a zpočátku prohrávali 1:5. V desáté minutě naši házenkáři po brance Hanische snížili na 4:6, ale technické chyby opět dostaly do výraznějšího vedení hosty. Našim hráčům se nedařilo trefovat branku a Slovinci získali vedení 10:5. Po oddechovém času našich trenérů přislo zlepšení a snížili jsme na 7:11. Z dalších útoků jsme se mohli soupeři ještě více přiblížit, ale dvakrát naši hráči nastřelili jen tyč (z rychlého útoku a sedmimetrového hodu). Slovinci opět utekli na poločasových 18:10. Českým juniorům se vstup do druhé půle vůbec nevedl, za třináct minut vstřelili jen dvě branky a naši nemohoucnost korunoval neproměněný sedmimetrový hod Hrstky. Slovinci vedli již 26:12, nakonec náš tým porazili 34:22.

Komentář Pavla Pauzy: "z naší strany dnes jednoznačně nepovedený výkon. Ustrašený začátek, nulová potence z prostoru spojek a nedůrazná obrana. Soupeř byl jednoznačně lepší kombinačně i v individuálních činnostech. Kromě patnáti minut druhé půle jsme podali podprůměrný výkon a jediný hráč, který dnes snesl nějaké měřítko, byl Vinkelhofer. Ve druhé půli se k němu na chvíli přidal Kolomazník, v obraně měl světlé chvíle Brož. V zápase musel Hrstka nastoupit na pozici pravé spojky a to i z toho důvodu, že jsme se museli obejít bez Vaňka. Vypadl nám i Linhart a momentálně nemáme v republice hráče, kteří by je dokázali plnohodnotně nahradit. Vinkelhofer i Hrstka se budou smířit s tím, že se i v budoucnu budou objevovat na postu, který jim není zcela vlastní. Pro Hrstku to byl velmi obtížný zápas s ohledem na post, na kterém jej odehrál a i to určitě přispělo k tomu, že z jeho strany nebylo utkání úplně povedené. V tréninku jsme se snažili nacvičovat určité útočné šablony, které mohly v zápase fungovat. Ale bohužel kdykoliv jsme byli  z této šablony úspěšní, tak jsme od ní upustili. Bohužel se pak naše hra rozdrobila na výkony jednotlivců."

Sestava a branky Česka: Podzimek, Suchý - Hrstka 4, Monczka 2, Klimt 3, Hanisch 1, Šustek, Podzimek, Jelínek, Brož, Valach, Chudoba 2, Štustáček, Vinkelhofer 8, Kastner 1, Kolomazník 1

Sedmimetrové hody: 8/5 - 1/1, vyloučení: 6 - 8 (ČK Poklar), rozhodčí: Frieser, Frieser, diváků: 100