15.1.2010 otevřeno: 1566 x

Proti Slovincům juniorka neuspěla

Druhým zápasem pokračovala dnes v Lovosicích minisérie přátelských zápasů českých juniorů a slovinského výběru. Ani za mohutné podpory naplněné haly, kde výbornou kulisu vytvořili žáci místních základních škol, se ale českým házenkářům příliš nedařilo.

Mezistátní přátelské utkání  - Lovosice

Česko - Slovinsko 21:28 (11:14)

Ani ve druhém zápase proti Slovinsku čeští junioři neuspěli. Proti včerejšímu utkání sice uhráli lichotivější výsledek, ale rozdíl v herním projevu obou týmů byl zcela evidentní. Naši házenkáři zaostávali již od samého počátku, kdy Slovinci získali vedení 6:2. V dalším průběhu první půle se český celek dokázal vzchopit a i díky vyhrané přesilovce v poločase držel lichotivý výsledek 11:14. Na začátku druhé půle jsme mohli dvakrát snížit na rozdíl dvou branek, ale dvě jasné neproměněné šance Slovinci stoprocentně potrestali. Ze 14:17 utekli na 14:19 a když jsme se ani v dalším průběhu nedokázali příliš prosazovat, získal soupeř postupně až devítibrankové vedení 25:16. Zatímco soupeř hrozil jak z prostoru spojek, tak perfektní dohrávkou druhé vlny, naši hráči jen marně dobývali slovinskou obranu. Z dálky jsme soupeře téměř neohrozili a při snaze proniknout na brankoviště jsme často dělali technické chyby. Když už se našim hráčům podařilo prodrat k zakončení, byli proti slovinští brankáři, kteří výborně spolupracovali se svojí obranou. V závěru jsme mohli ještě zkorigovat skóre při dvojnásobné přesilovce, ale další dvě nedané šance (z prostoru brankoviště) nakonec rozhodly o konečné výhře Slovinska 28:21.

Sestava a branky Česka: Novotný, Suchý - Hrstka 4, Monczka 2, Hanisch 1, Klimt, Šustek 4, Podzimek, Jelínek, Brož, Chudoba 2, Valach, Šustáček, Vinkelhöfer 3, Kastner 2, Kolomazník 3

Sedmimetrové hody: 5/2 - 3/2, vyloučení: 6 - 7, rozhodčí: Vostatek, Brůna, diváků: 350

Na závěr soustředění jsme požádali trenéra Vojtěcha Srbu o zhodnocení dnešního utkání i celého týdne.

Pane Srbo, jak byste zhodnotil dnešní zápas?

"Chtěli jsme odčinit včerejší fiasko, které bylo jak výsledkové tak v našem herním projevu. Za stavu 2:2 jsme měli přesilovou hru, ale tu jsme prohráli a posadili soupeře do sedla. Ten pak začal udávat tempo utkání. My jsme se neprosadili hrou spojek, snažili jsme se o kombinace s pivotem, ale naši snahu soupeř velmi rychle přečetl a dokázal si vybudovat výraznější vedení. Ve druhé půli jsme již nedostali soupeře pod tlak, tak jak se nám to povedlo v závěru první půle. Hra v postupném útoku ukázala obrovské rezervy, musíme zapracovat na přechodu do rychlého útoku a celkově nás čeká ještě hodně práce."

V zápase jsme zahodili také hodně vyložených brankových příležitostí, kde lze hledat příčinu?

"Obrana soupeře nás dostávala pod tlak, velmi dobrá byla i kvalita brankáře, který spolupracoval s obranou. Naši hráči se setkali s jinou herní kvalitou, než se kterou se setkávají v našich soutěžích a často tak ani vyložené šance nepromění. Hráči soupeře jsou zvyklí takovéto příležitosti proměňovat, protože mají proti sobě kvalitního brankáře a nic jiného než dokázat skórovat jim nezbývá."

Jak byste zhodnotil tým Slovinska?

"Slovinský celek je tvořen vyspělými hráči, kteří jsou velice kreativní. U každé situace mají 3-4 řešení a většinou si vyberou tu správnou variantu. Pokud bych to měl srovnávat s námi, tak u nás existuje povětšinou jediné řešení, které si navíc řekneme dopředu a často pak ale nevychází, protože se situace rychle mění. Naše hra je pak hrou na náhodu."

Jaké bude tedy celkové hodnocení soustředění?

"Soustředění nás uspokojilo ve smyslu náplně, odehráli jsme dvě utkání s velmi kvalitním soupeřem, které nám určitě otevřelo oči. Hráči si musí uvědomit, že na sobě musí začít více pracovat a to hlavně v oddílech, protože v reprezentaci se s nimi vidíme jednou za 2-3 měsíce. Další sraz máme 11. dubna ve Ždáru nad Sázavou a 16.-18. dubna nás pak čeká již zmiňovaná kvalifikace s Tureckem a Řeckem. Přejeme si, aby všichni klíčoví hráči byli zdraví a hráči, kteří nám tu chyběli, aby se do týmu vrátili. Zopakuji, že chyběl Vaněk a Linhart, dále Horňák a z pracovních důvodů také Sedláček. Na dalším srazu určitě dojde k obměně na postu spojek, kde jsme hlavně nespokojeni."