14.4.2019 otevřeno: 2022 x

Čeští házenkáři oplatili Bělorusům porážku, vyhráli o dvě branky

Skvěle oplatili čeští hráči Bělorusům domácí porážku. Navíc venkovní vítězství o dvě branky výrazně zvyšuje české šance. Doma totiž Češi prohráli 30:31, v Bělorusku slaví výhru 26:24. Češi tak vedou kvalifikační skupinu.

Kvalifikace EHF EURO 2020: Bělorusko – Česká republika 24:26 (12:13)

Odveta jak se patří a s vítězným koncem. Čeští házenkáři byli na běloruského soupeře v odvetě dobře připravení. Hned v úvodu se chopili vedení, drželi dvou až tříbrankový náskok, české kanonýry podporovala výborně fungující defenzíva i kvalitní výkon Mrkvy v brance. Až v závěru poločasu Bělorusové manko stáhli a o přestávce dělila oba týmy jediná branka.

Na začátku druhé půle domácí vyrovnali a chopili se minimálního vedení. Český výběr pak střelecky držel vedle Babáka hlavně Kašpárek, který udržel Čechy v kontaktu, a skóre se tahalo o branku. Závěr ale Češi zvládli na jedničku. Tým podržel Galia, důležité branky přidal Kašpárek, Babák a Petrovský a český tým odskočil do dvoubrankového vedení. V samém závěru se Bělorusové snažili ještě dotáhnout, Češi ale naopak pojistili své vítězství zvýšením náskoku na tři góly a Baranova branka v poslední minutě znamenala už jen kosmetickou korekci.

Nejvíce branek Běloruska: Baranau 5, Pukhouski 3, Yurynok 3, Karalek 3.

Sestava a branky české reprezentace: Mrkva, Galia – Hrstka 4, Bečvář 1, Horák 3, Kašpárek 8, Babák 4, Číp 1, Petrovský 4, Vančo, Zdráhala 1, Patzel, Solák, Užek, Mubenzem, Zeman.

Rozhodčí: Andorka, Hucker (HUN). Sedmimetrové hody: 4/4 – 3/2. Vyloučení: 2:3. Diváci: 2700.

Jan Filip, trenér české reprezentace: „Jsme šťastní, že jsme tady vyhráli. Myslím, že jsme předvedli lepší výkon, než doma. Dali jsme si několik dílčích cílů, které jsme splnili a dnes jsme těsně, ale zaslouženě vyhráli. Myslím, že jsme většinu zápasu velmi dobře bránili a nenechali jsme soupeře odskočit. Chci pochválit celý tým. Byl to kolektivní výkon. Je to důležité a o to těžší vítězství, že je vybojované venku. To je pro nás i vzhledem k situaci v tabulce důležité.“

Martin Galia, brankář české reprezentace: „Je to velmi důležité vítězství do závěrečných bojů kvalifikace. Myslím si, že jsme bojovali od první do poslední minuty a myslím, že jsme si výhru zasloužili, protože jsme v obraně i v útoku dnes hráli to, co jsme chtěli.“