4.7.2019 otevřeno: 889 x

První porážka přišla od Islandu. Dorostenci budou hrát o páté místo

V hlavní fázi Otevřeného mistrovství Evropy ve Švédsku čeští dorostenci nejprve prohráli s Islandem, po výhře nad Itálií si ale zajistili boj o páté místo.

V souboji s Islandem Češi zapsali první porážku na jinak skvěle rozehraném Otevřeném mistrovství Evropy. Po vyrovnané první půli islandský tým českým házenkářům odskočil a zvítězil konečným tříbrankovým rozdílem, na němž se nejvýrazněji podepsal deseti brankami Vidarsson, nejhlasitěji odpovídal na české straně Mořkovský.

V následujícím souboji s Itálií byli Češi úspěšnější. Už první půli vyhráli čtyřbrankovým rozdílem a na konci slavili výhru 25:20.
O konečnou pátou příčku si ve svém posledním zápase zahrají Češi proti Maďarsku v pátek od 16.30 hodin.

Česká republika – Island 25:28 (14:14)

Sestava a branky Česka: Mořkovsý 9, Rumian 5, Patezl 4, Ježek 3, Fiala 2, Mazurek 1, Michálek 1, Bajer, Bartoš, Chmela, Choleva, Havran, Kaplan, Mareček, Rakouský, Rychal.
Nejvíce branek Islandu: Vidarsson 10, Runarsson 7, Andarson 4. Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/2. Vyloučení: 7:7.

Česká republika – Itálie 25:20 (14:10)

Sestava a branky Česka: Choleva 5, Mořkovský 4, Patzel 4, Rumian 3, Ježek 2, Kaplan 2, Bajer 1, Fiala 1, Mazurek 1, Michálek 1, Rakouský 1, Bartoš, Chmela, Havran, Mareček, Rychal.
Nejvíce branek Itálie: Fadanelli 6, Bortoli 5. Vyloučení: 0:0.

Všechna utkání Otevřeného ME 2019 můžete sledovat živě na EHFtv.com zde.

Výsledky českého týmu a rozpis jeho zápasů můžete sledovat zde.