26.7.2019 otevřeno: 728 x

Dorostenky na EYOF podlehly Španělkám, zahrají si o sedmé místo

Ani v souboji se Španělkami se českému dorosteneckému výběru na Evropském olympijském festivalu mládeže nedařilo. Na kontě tak mají jedinou výhru nad Ázerbájdžánem a se stejným soupeřem si v sobotu zahrají i o konečné sedmé místo.

Přitom k úspěchu nad Španělkami nechybělo mnoho. České dorostenky o poločase vedly 10:9 a vedly i velkou část druhé půle. Až v samotném závěru je Španělky přetlačily a Češky prohrály 20:21.

„Zápas byl celou dobu vyrovnaný, měly jsme kvalitní obranu, na které se Španělky trápily. Vedly jsme, držely jsme náskok, ale soupeřky nás bohužel dohnaly,“ komentovala vývoj utkání Michaela Daňková a nejlepší střelkyně zápasu Michaela Smějová doplnila: „Je to škoda, bojovaly jsme opravdu jako lvi, rvaly jsme se, ale bohužel to nevyšlo. Ale chybami se člověk učí a příště už takový zápas vyhrajeme.“

Česká republika – Španělsko 20:21 (10:9)

Sestava a branky České republiky: Smějová 5, Cholevová 4, Fleková 4, Daňková 3, Drozdová 1, Holeňáková 1, Königová 1, Kubálková, Kuxová, Lásková, Malá, Poláková, Roupcová, Vostárková.
Sedmimetrové hody: 5/4 – 5/3. Vyloučení: 3:3.