23.10.2019 otevřeno: 1095 x

Dorostenci na úvod turnaje v Paříži podlehli silným Francouzům

Poměrem 26:33 prohráli čeští dorostenci na turnaji v Paříži v zápase proti silnému domácímu výběru. Ve čtvrtek se ve francouzském hlavním městě utkají s Portugalskem. DOPLNĚN KOMENTÁŘ JIŘÍHO HYNKA.

Francouzský výběr v úvodním představení českého týmu na turnaji ovládl první poločas. Čechy zaskočili domácí především obranou 1:5, na kterou se českým mladíkům nepodařilo najít recept a o přestávce prohrávali 10:19. Ve druhé půli se hra vyrovnala, francouzský tým si ale udržoval odstup a hlídal si vedení. Zápas Češi prohráli 26:33.

"Nezachytili jsme vstup do utkání. Především v útočné fázi jsme měli problém s prosazením se na soupeřovu vysunutou obranu 1:5. Když už jsme si vypracovali nějakou šanci, tak jsme narazili na zákroky gólmana, ať už šlo o náskoky z křídel nebo sedmimetrový hod. Poločas pro nás nevypadal vůbec dobře, ale dokázali jsme se z toho oklepat a vstoupit do druhého poločasu výborně. Donutili jsme soupeře hrát do poslední minuty naplno a dopracovali jsme se k relativně slušnému výsledku. Mohlo to být o gól či dva lepší, ale myslím, že to odpovídá naší situaci a množství společně odtrénovaných tréninků," okomnetoval úvodní utkání trenér týmu Jiří Hynek.

Před zápasem českých házenkářů se na turnaji představily týmy Portugalska a Maďarska, v jejich vzájemném souboji brali vítězství 31:22 Maďaři.

Tiby Handball Val d´Oise: Francie - Česká republika 33:26 (19:10)

Nejvíce branek Francie: Fadhuile–Crepy 6, Claire 6, Joblon 4.
Sestava a branky českého týmu: Bartoš, Voleník, Rakouský 5, Patzel J. 3, Rumian 2, Mořkovský 9, Choleva 1, Brožek 1, Chmela, Chotěborský, Havran 1, Tomášek, Kaplan, Fiala 2, Mazurek 1, Ježek 1.
Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/4. Vyloučení: 5:0.

Web turnaje najdete zde

Facebookovou stránku s aktuálními odkazy na živé přenosy utkání zde

Mezinárodní turnaj ve Francii – program českého týmu

Středa 23. 10. Česká republika – Francie 26:33 (9:10)
Čtvrtek 24. 10. Česká republika - Portugalsko
Pátek 25. 10. Česká republika – Maďarsko

Nominace českého týmu pro přípravný kemp v Břvích a mezinárodní turnaj ve Francii 20. – 26. října 2019

CHMELA Tomáš (HC ROBE Zubří), BARTOŠ Patrik (SKP Frýdek-Místek), RAKOUSKÝ Jiří (HC Dukla Praha), CHOTĚBORSKÝ Pavel (Sokol Nové Veselí), CHOLEVA Mathias (TJ Sokol Ostrava), BROŽEK Jakub (SKP Frýdek-Místek), KAPLAN Leonard (Talent ŠKODA JS Plzeň), MOŘKOVSKÝ Lukáš (HC ROBE Zubří), HAVRAN Matěj (HC ROBE Zubří), PATZEL Jonáš (HC Dukla Praha), VOLENÍK Ondřej (SKP Frýdek-Místek), TOMÁŠEK Adam (Sokol Nové Veselí), MAZUREK David (HC ROBE Zubří), RUMIAN Jakub (Cement Hranice), FIALA Štěpán (HC ROBE Zubří), JEŽEK Zdeněk (HC Dukla Praha)

Náhradníci: RYCHAL Ladislav (Talent ŠKODA JS Plzeň), ČEPICA Karel (HC ROBE Zubří), MICHÁLEK David (HC ROBE Zubří), HANTÁK Martin (Sokol Nové Veselí), BAJER Pavel (HC ROBE Zubří), MOŽÍŠ Bohumil (HC ROBE Zubří), SVOBODA Vojtěch (HC ROBE Zubří), MAREČEK Tomáš (Sokol Nové Veselí), RAKOUSKÝ Martin (HC Dukla Praha), CIESLA Daniel (HK Lovosice)