25.10.2019 otevřeno: 1612 x

Oslabená mužská reprezentace na úvod přípravy prohrála se Švýcarskem

Češi do úvodního souboje se Švýcarskem vstoupili ve značně oslabené sestavě, příležitost tak dostala řada mladých hráčů a po čtyřicet minut český tým pevně držel se Švýcarskem krok. Nakonec však Švýcarsku podlehli Češi až krutě vysoko 35:25.

Vysoká desetibranková porážka. A nic na tom nezměnilo ani deset branek z ruky Babáka, nejlepšího českého hráče zápasu.

Českému týmu chyběli Zdráhala, Petrovský, Zeman, Mubenzem, Solák a nakonec i Patzel a bylo to znát. Tým s několika nováčky dlouho držel se Švýcarskem krok, dotahoval maximálně dvoubrankové manko a do kabin šel jen s jednobrankovou ztrátou.

Vyrovnaná byla hra do 40. minuty, pak ale přišla šňůra švýcarských brejků a Češi už krok nesrovnali. Naopak jejich manko narůstalo až na konečný desetibrankový rozdíl.

Švýcarsko – Česká republika 35:25 (15:14)

Nejvíce branek Švýcarska: Lier 7, Miloševič 6, Rubin 5.
Sestava a branky České republiky: Mrkva, Galia – Hrstka 2, Bečvář, Piroch 1, Štěrba 3, Kašpárek 5, Babák 10, Číp, Šlachta 1, Klíma 1, Poloz, Dokoupil, Užek 1, Zbránek 1, Fulnek.
Rozhodčí: Capoccia, Jucker (SUI). Sedmimetrové hody: 4/3 – 2/2. Vyloučení: 2:4. Diváci: 1165.

Daniel Kubeš, trenér české reprezentace: „Čtyřicet minut jsme hráli na hranici našich možností a s výkonem jsme byli spokojení. Byla tam spousta dobrých věcí. Posledních dvacet minut jsme nezvládli, myslím si, že někteří hráči měli problém s kondicí. Bylo znát, že nám spousta hráčů v této sestavě chyběla, ale myslím, že prvních čtyřicet minut se kluci snažili a podali dobrý výkon.
V zásadě dobře se tým vyrovnal s velkým množství absencí. Spousta hráčů hrála na pozici, kde nejsou zvyklí a hlavně v obraně to bylo znát. Věřím ale, že ve chvíli, kdy se vrátí především hráči, kteří jsou zvyklí hrát na středních pozicích, hlavně tři a čtyři, tak se to automaticky zlepší.
Do zítra nebudeme nic zásadně měnit. Musí se zlepšit závěr utkání, kdy už jsme pod únavou dělali spoustu chyb a přišel výsledek, který je pro nás až krutý, nezasloužený. Pokusíme se zítra, abychom dobrý výkon potvrdili šedesát minut a ne jen čtyřicet.
Myslím, že mladí hráči, z nichž někteří si odbyli premiéru, to zvládli výborně. Není to lehké. Hráli proti hráčům, kteří mají velké zkušenosti. Líbilo se mi, že i když udělali chybu, hráli dál a nebylo na nich vidět, že by se tím nějak zabývali. Potřebují jen získávat zkušenosti na této úrovni, odehrát desítky takových zápasů a potřebné rovni se vyrovnají.“

Program přípravných utkání v říjnu 2019:

25. října ve 20 hodin Švýcarsko – Česká republika
26. října v 18 hodin Švýcarsko – Česká republika

Čeští muži a junioři se v pátek a v sobotu představí vždy ve dvou přípravných zápasech proti Švýcarsku. Všechny čtyři souboje můžete živě sledovat na odkazech níže.

25. října 2019 17.30 Švýcarsko - Česká republika U21 - online zde

25. října 2019 20.00 Švýcarsko - Česká republika - online zde

26. října 2019 15.30 Švýcarsko - Česká republika U21 - online zde

26. října 2019 18.00 Švýcarsko - Česká republika - online zde

Nominace pro přípravný kemp v Plzni 21. – 27. října 2019:

Brankáři: GALIA Martin (Górnik Zabrze, POL), MRKVA Tomáš (Bergischer HC, GER).

Levá křídla: HRSTKA Jakub (Dessau Rosslauer, GER), ZBRÁNEK Jan (HCB Karviná).

Levé spojky: KLÍMA Matěj (Dukla Praha).

Pravá křídla: ČÍP Tomáš (Minaur Baia Mare, ROU), ŠTĚRBA Jakub (TSC Bayer Dormagen, GER), POLOZ David (HSC Suhr Aarau, SUI).

Pravé spojky: KAŠPÁREK Stanislav (MOL-Pick Szeged, HUN), PIROCH Tomáš (MT Melsungen, GER).

Střední spojky: BABÁK Tomáš (Bergischer HC, GER), BEČVÁŘ Roman (TuS Lübbecke, GER), Patrik FULNEK (KH Kopřivnice).

Pivoti: DOKOUPIL Jiří (HC Zubří), ŠLACHTA Petr (EHV Aue, GER), Jan UŽEK (HCB Karviná).

Náhradníci: ADAMÍK Artur (ESBM-GBDH Besancon, FRA),  HERAJT Filip (Talent Plzeň), JURKA Miroslav (HC Zubří), MIČKAL Pavel (SHG Nordhorn, GER), NEDOMA Miroslav (HCB Karviná), SCHAMS Vít (TV Endingen, SUI), ŠAFRÁNEK Ondřej (Talent Plzeň), ŠKVAŘIL Milan (HSC Suhr Aarau, SUI), VANČO Marek (HC Elblflorenc, GER), ZDRÁHALA Ondřej (ORLEN Wisła Płock, POL).

Program české mužské reprezentace před EHF EURO 2020

21.-27. října Tréninkový kemp v Plzni + 2 přátelská utkání ve Švýcarsku
27.-29. prosince Tréninkový kemp Rožnov pod Radhoštěm + 2 přátelská utkání proti Slovensku