22.11.2019 otevřeno: 749 x

Juniorky v Chebu přetlačily Rakousko

V Chebu letos nebojují jen hráčky reprezentačního A týmu. Přípravná mezinárodní měření tu sehrávají i juniorské reprezentantky a na úvod svého tříčlenného turnaje porazily Rakousko 26:24.

V úvodním poločase to byla přetahovaná. A byť Češky odskočily krátce do tříbrankového vedení 9:6, do přestávky se Rakušanky opět dotáhly na rozdíl gólu. Za patami se pak Češkám soupeřky držely i ve druhé půli, nepustily je z dostřelu a ve 46. minutě šly dokonce do vedení 19:17. Dotahovat tak rázem musely pro změnu Češky, do konce zbývaly tři minut hry a domácí hráčky ztrácely na Rakousko dvě branky 22:24. Poslední minuty zápasu ale Češky ovládly. Čtyři branky v řadě z rukou českých kanonýrek znamenalo obrat na konečných 26:24.

O štít města Chebu – juniorky:

Česká republika – Rakousko W19

Sestava a branky české reprezentace: Kržová, Königová, Švihnosová 2, Poláková, Dvořáková 2, Tesařová 1, Stříšková 7, Grabcová 3, Franková J. 1, Smetková 4/3, Desortová 5, Novotná, Hauserová, Šípová 1, Plucarová, Polášková.
Nejvíce branek Rakouska: Reichert 7/1, Marksteiner 7, Failmayer 5/1.
Rozhodčí: Freiser, Haramul. Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/2. Vyloučení: 2:3. Diváci: 135.

Adéla Stříšková, křídlo české reprezentace: „Určitě zápas hodnotíme pozitivně. Nebyly jsme ještě moc sehrané, ale v průběhu zápasu jsme si mohli poradit a zlepšit obranu. Tahali jsme to hodně dopředu a to nám pomohlo k vítězství. Soupeřky mi přišly dynamičtější, měly více síly, ale my jsme to nevzdaly, věřily jsme si a chtěly jsme vyhrát. A tak jsme vyhrály. Včerejší zápas v seniorské reprezentaci byl skvělý zážitek, vyhrály jsme, všichni jsme dostali prostor. Byla to skvělá zkušenost. Je skvělé, že hrajeme v Česku. Mohou nás podpořit rodiče, čeští fanoušci. Atmosféra je tady skvělá.“

Peter Sabadka, trenér české juniorské reprezentace: „Jsme rádi, že jsme vybojovali vítězství nad takto mimořádně vyspělým soupeřem, který hrál na posledním šampionátu, má velké zkušenosti a na každém postu disponuje velmi kvalitní hráčkou, mimořádně silný mají spojkový post. Museli jsme proto zvolit takovou ofenzivnější variantu obrany. Celý zápas jsme chtěli hráč nátlakově, věděli jsme, že když budeme defenzivní, soupeř využije svoje přednosti. Doslova by nám rozbil bránu. Hráli jsme proto z dobře zabezpečené obrany, chtěli jsme to postavit na protiútocích. Musím pochválit celý náš kolektiv. Apeloval jsem na to, že máme širší tým, můžeme zapojit více hráček a v závěru se ukázalo, že máme víc sil. Velkou morálku a velkou touhu, hráčky se odprezentovaly skvěle, je to úžasné vítězství. Jdeme dále. Jsme rádi, že v této kategorii máme konečně možnost odehrát domácí turnaj. Je zde skvělá organizace, výborní soupeři a my jsme rádi, že máme možnost se v této konkurenci konfrontovat.“