22.11.2019 otevřeno: 992 x

Češky i podruhé vítězné. Rozstřílely Polsko

Tohle bylo jednoznačné. České házenkářky ve druhém zápase turnaje porazily tým Polska poměrem 31:22. V sobotu se poměří na závěr turnaje s Rakouskem.

Češky dominovaly od úvodních minut. Zaskočily soupeře hned na začátku, kdy rychle utrhly vedení 3:0. Soupeř už pak krok nesrovnal, po patnácti minutách hry Polky, zastoupené z větší části členkami širšího reprezentačního kádru, prohrávaly dokonce o pět branek 3:8, tři minuty před přestávkou dokonce o sedm gólů 7:14.

I ve druhé půli Češky dominovaly. Zaplněná chebská hala mohla oslavoval další a další trefy v polské síti, ve 40. minutě vedly české hráčky už o deset branek 19:9 a v dalších minutách si i díky oslabení Polek desetibrankový odstup udržovaly.

Ve 45. minutě hrály Češky poprvé v oslabení, výraznější korekce však Polky ani tehdy nedosáhly. Češky udržovaly bezpečný desetibrankový rozdíl, Polky jen marně dotíraly na českou obranu a na konci závěrečné skóre jen kosmeticky upravily na devítibrankový rozdíl 31:22.

O štít města Chebu: Česká republika – Polsko 31:22 (14:8)

Sestava a branky české reprezentace: Mučková, Řezáčová, Kudláčková – Smetková, Ryšánková 1, Konečná 2, Mika, Kvášová 1, Polášková 3, Kordovská 1, Jungová, Pokorná 1, Andrýsková, Mikulášková 2, Hurychová, Šustková 4, Franková A. 3, Zachová 4, Jeřábková 3, Malá 6.
Nejvíce branek Polska: Noga 5, Wazna 4, Buklarewicz 4, Plominska 4.
Rozhodčí: Hájek, Nezbeda. Sedmimetrové hody: 2/1 – 3/3. Vyloučení: 3:4. Diváci: 1000.

Anna Franková, křídlo české reprezentace: „V prvním zápase nám nefungovala obrana. Proto trenér chtěl, abychom ji v tomto zápase zlepšily a myslím, že se nám to povedlo. Dvaadvacet obdržených branek je určitě lepších než včerejších třicet. Pár chyb tam pořád bylo, ale pro nás hráčky, které jsme tady poprvé, je důležité vidět, že to zlepšení tady je a může být i takto rychlé. Do zápasu s Rakouskem musíme opět ještě zlepšit obranu. Já sama snad konečně nebudu tolik nervózní. Zlepšení obrany je cílem tohoto kempu a také týmový výkon. Užívám si atmosféru celého kempu, učím se spoustu nových věcí, seznámila jsem se s řadou nových spoluhráček, které jsem dříve neznala. Moc si to užívám a jsem ráda, že to bylo zatím dvakrát vítězné.“

Jan Bašný, trenér české reprezentace: „Před zápasem jsme si dali za úkol zlepšit obranu, aby nedošlo k tomu, co včera, kdy jsme dostali osmnáct gólů v první půli. Hráčky byly soustředěné a snažily se tento cíl naplnit. Dnešní soupeř byl slabší než včera, ale i takové zápasy jsou pro nás důležité. Větší prostor dostaly hráčky, které mají během kvalifikace méně času na hřišti a to je i cílem tohoto turnaje. Zítra budeme chtít ještě zkvalitnit obranu, měly jsme nějaké problémy s pokrýváním pivota. Ale každý soupeř je jiný. Uvidíme, jak na nás Rakušanky budou hrát, určitě budou rychlejší. Musíme vyjít z dobré obrany, soustředit se na to, abychom nedostali moc branek.“

Program kempu v Chebu 17. – 23. listopadu 2019:

17. listopadu – sraz v Chebu
21. listopadu v 17 hodin Česká republika – Švýcarsko
22. listopadu v 19 hodin Česká republika – Polsko
23. listopadu v 15 hodin Česká republika - Rakousko

Nominace pro přípravný kemp 17. – 23. listopadu 2019:

Brankářky: Sabrina NOVOTNÁ (HK Slovan Duslo Šaľa, SVK), Karin ŘEZÁČOVÁ (DHC Slavia Praha), Petra KUDLÁČKOVÁ (Kristianstad Handball Klub, SWE), Hana MUČKOVÁ (DHC Sokol Poruba)

Pivoti: Petra ADÁMKOVÁ (TPSG Frisch Auf Göppingen, GER), Linda JUNGOVÁ (DHK Baník Most), Michaela KONEČNÁ (Sokol Poruba)

Levá křídla:  Veronika DVOŘÁKOVÁ (DHK Baník Most)
Kristýna MIKA (Truchtersheim HB, FRA), Adéla STŘÍŠKOVÁ (DHK Baník Most)

Levé spojky: Veronika ANDRÝSKOVÁ (DHC Sokol Poruba), Eliška DESORTOVÁ (Sokol Poruba), Markéta JEŘÁBKOVÁ (ÉRD HC, HUN), Hana KVÁŠOVÁ (Jiskra Havlíčkův Brod), Kamila KORDOVSKÁ (HSG Blomberg-Lippe, GER),  Tereza POKORNÁ (DHC Slavia Praha)

Střední spojky: Veronika MIKULÁŠKOVÁ (DHK Baník Most), Julie FRANKOVÁ (DHC Slavia Praha), Veronika MALÁ (Issy Paris Hand, FRA), Jana ŠUSTKOVÁ (DHK Baník Most)

Pravé spojky: Markéta HURYCHOVÁ (MKS Zaglebie Lubin S.A., POL), Silvie POLÁŠKOVÁ (Sokol Poruba), Helena RYŠÁNKOVÁ (HCM Baia Mare, ROU), Valerie SMETKOVÁ (Sokol Poruba)

Pravá křídla: Anna FRANKOVÁ (HSG Bad Wildungen Vipers, GER), Dominika ZACHOVÁ (DHK Baník Most)

Náhradnice: Sára KOVÁŘOVÁ (DHK Baník Most), Lucie SATRAPOVÁ (Issy Paris Hand, FRA), Tereza FRYČÁKOVÁ (DHK Zora Olomouc), Vendula FRYČÁKOVÁ (DHK Zora Olomouc), Šárka MARČÍKOVÁ (SG H2Ku Herrenberg, GER), Magdalena SVOBODOVÁ (DHC Slavia Praha), Vendula HUBOVÁ (HC Zlín)