20.12.2019 otevřeno: 688 x

Výběr ročníku 2004 na úvod Turnaje olympijských nadějí prohrál s Maďarkami

Mladému národnímu výběru start na turnaji v Polsku nevyšel. Ve svém prvním mezinárodním vystoupení Češky podlehly silnému Maďarsku 23:42.

Turnaj olympijských nadějí:

Maďarsko – Česká republika 42:23 (23:8)

„Bylo to utkání dvou rozdílných poločasu, když v tom prvním jsme prošly tvrdou školou mezinárodní házené. Nefungovala nám vůbec obrana a návrat do obrany, v útoku nám chyběl pohyb a brzdilo nás neproměňování brankových příležitostí. A hlavně jsme v útoku ani v obraně nepracovaly společně jako tým,“ hodnotila úvodní představení svých svěřenek trenérka Martina Papežová.

Druhý poločas podle ní přinesl lepší pohled na českou hru. „Teprve v druhem poločase jsme dokázaly hrát trochu více spolu, pomáhat si v obraně a lépe spolupracovat v útoku. Dokázaly jsme se soupeřem aspoň trochu držet krok,“ dodala Papežová.

Ve druhém zápase se český tým utká se soupeřkami z Polska v sobotu od 18 hodin.

Sestava a branky české reprezentace: Horáková, Karlíková 2, Schüllerová, Zemanová 1, Varajová 4, Koubková 5, Krauterová, Skácelová 3, Kapusniaková 2, Jurinová, Plojharová 3, Stojarová, Rajová, Jestříbková 1, Vašičková 1, Kubálková 1.

Sedmimetrové hody: 8/8 - 3/3. Vyloučení: 4:1. Diváci: 110.