29.12.2019 otevřeno: 1743 x

V odvetě v Zubří Češi Slovákům porážku oplatili, vyhráli 23:20

Odvetné přípravné utkání českého týmu proti Slovensku v Zubří domácím vyšlo skvěle. Český tým oplatil prohru ze soboty a vyhrál poměrem 23:20. FOTOGALERIE.

Specifické bylo utkání pro mladého brankáře Šimona Mizeru. Rodilý Zubřan si v den svých devatenáctých narozenin si před domácím publikem odbyl reprezentační premiéru, byl středem pozornosti médií a od trenéra pak slyšel slova chvály. Aby ne, vždyť dobrá obrana spolu s Mizerou inkasovala v zápase jen 20 branek. S výkonem týmu v útoku už trenér tolik spokojen nebyl. Ale popořádku.

V úvodním poločase to bylo jako na houpačce. 2:0, 3:4, 6:4, 6:6. Poslední desetiminutovka poločasu ale patřila českému týmu, vyhrál ji totiž poměrem 6:2 a do kabin si Češi nesli čtyřbrankový náskok. Ten si družstvo udržovalo i po většinu druhé půle. Ve 48. minutě se Slováci dotáhli na rozdíl dvou tref. Víc ale Češi nepřipustili, byť v samotném závěru dali Slovákům šanci korigovat kvůli opakovanému a v závěru dokonce dvojnásobnému vyloučení. Nakonec ale český výběr náskok udržel a tříbrankovou výhru zpečetil Čechům křídelník Jurka.

Česká republika - Slovensko 23:20 (12:8)

Sestava a branky českého týmu: Mizera, Galia – Hrstka 1, Jurka 1, Kašpárek 4, Číp 2, Šlachta 2, Zdráhala 7, Klíma 1, Patzel 1, Solák, Mubenzem, Zbránek 3, Zeman 1, Fulnek, Mojžíš.
Nejvíce branek Slovenska: Briatka 4, Péchy 4/2, Rečičar 3, Hruščák 3.
Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 3/0 – 2/2. Vyloučení: 4:3.

Jan Filip, trenér české reprezentace: „Myslím, že dnes jsme hráli lépe. Hlavně první poločas. Bohužel jsme neproměňovali šance, které jsme si vypracovali. Nedali jsme asi sedm stoprocentních šancí v první půli. Náskok by jinak byl vyšší. Dařilo se nám v obraně. Jsem moc rád, že se zápas vydařil Šimonovi Mizerovi. Byl to jeho první zápas, navíc doma a ještě má narozeniny. Odchytal celý zápas, je to talentovaný hráč a potřebujeme, aby zkušenosti získávali mladí kluci co nejdřív a jsem moc rád, že to zvládl. Pro mladé hráče jsou to velké zkušenosti.. Obrana pracovala dobře. Bylo tam pár chyb, ale celkově to bylo dobré. V závěru jsme z nedisciplíny dostali dvě minuty, což by se nám nemělo stávat a v koncovce zápasu jsme se dostali do čtyřech, což samozřejmě nebylo optimální. Ale trochu se štěstím jsme to zvládli. Vepředu to trochu hapruje, ale oproti včerejšku to byl posun dopředu, vyvinuli jsme větší tlak, dokázali jsme v tlaku hrát a vytvářeli jsme se šance. Samozřejmě, jsou pak fáze, kdy potřebujeme být víc „cool“. Odevzdáme dva tři míče za sebou a soupeře tím nastartujeme. Máme se v čem zlepšit a v útoku máme na čem pracovat. Sejdeme se znovu 1. ledna a připojí se k nám hráči z Německa a budeme pracovat dál."

Miroslav Jurka, křídlo české reprezentace: „Musím pochválit Šimona, na to, že to byl jeho první zápas, to docela zavřel a hodně nám pomohl. Dneska jsme hráli bojovněji, chtěli jsme víc a chtěli jsme odčinit včerejší prohru. Nakonec se to podařilo, takže si myslím, že jsme tento sraz dobře zakončili. Zápas tady v Zubří byl pro nás super zážitek, přišla plná hala, mohli bychom tu hrát častěji (úsměv). Minulé EURO bylo beze mě, mám velikou motivaci, dělám pro to všechno a uvidíme, jestli teď v lednu dostanu pozvánku.“