4.1.2020 otevřeno: 1391 x

Češi prohrávali v Maďarsku i o sedm branek, zlepšeným výkonem ve druhé půli vybojovali výsledek 24:27

Český tým nastoupil v Maďarsku k prvnímu z dvojice přípravných zápasů. Domácímu týmu nakonec Češi i přes zlepšení ve druhé půli podlehli v AUDI Areně v Györu 24:27. V neděli v poledne nastoupí k odvetě, tentokrát ale na žádost Maďarska za zavřenými dveřmi.

První poločas vyšel v Maďarsku rozhodně lépe domácím. První pětiminutovka patřila Čechům. Kašpárek, Horák a Jurka zajistili svému týmu vedení 3:1, potom se ale Maďaři zvedli a skóre otočili. Postupně navyšovali vedení na čtyři (9:5) a posléze dokonce na šest branek 12:6. Před přestávkou však český tým manko stahoval, Zdráhala, Vančo a Babák korigovali do přestávky na poločasových 10:14.

Start druhé půle ale měli Maďaři raketový. Tři branky v řadě v úvodních dvou minutách, navíc vyloučení v českém týmu a maďarský tým rychle zvýšil náskok na 17:10. Češi však zmobilizovali síly, dokázali využít maďarského oslabení, zkorigovali zpět na 12:17 a Číp pak ve 39. minutě z trháku korigoval dokonce na 14:17. Maďaři se znovu probudili po pěti bezbrankových minutách (14:18), hra se ale výrazně vyrovnala. Česká defenziva působila kompaktněji a rozdíl ve skóre se ustálil kolem čtyř, pěti branek. Dařilo se Zdráhalovi, přidal se Hrstka s Mubenzemem a ve 45. minutě to bylo o tři branky 21:18, respektive 22:19.

Sedm minut před koncem se Češi dotáhli na rozdíl dvou branek a do poslední pětiminutovky se tak šlo za stavu 25:23 ve prospěch domácích Maďarů, domácím hráčům se pak ale vedlo lépe. Znovu odskočili do čtyřbrankového vedení 27:23 a závěrečná trefa Zemana znamenala jen korekci na konečných 24:27.

Maďarsko – Česká republika 27:24 (14:10)

Sestava a branky českého týmu: Mrkva, Galia – Hrstka 4, Bečvář, Jurka 1, Horák 1, Kašpárek 3, Babák 2, Číp 3, Šlachta 1, Vančo 2, Zdráhala 4, Klíma, Patzel, Solák, Mubenzem 1, Zeman 2, Mojžíš.
Nejvíce branek Maďarska: Balogh 4, Szita 4, Ligetvári 3, Bóka 3, Bánhidi 3, Hornyák 3.
Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/2. Vyloučení: 6:6. Diváci: 4 500.

Daniel Kubeš, trenér české reprezentace: „Byla to pro nás skvělá příprava se soupeřem, se kterým se můžeme měřit. Sice jsme prohráli po nepovedeném prvním poločase, ale druhý poločas byl naopak zase slibný. Myslím, že jsme prostřídali hodně hráčů a rozhodně nám výrazně to pomohlo v přípravě na mistrovství.“

Jakub Hrstka, křídlo české reprezentace, 4 branky v utkání: „Myslím, že zápas z naší strany nebyl úplně špatný. V prvním poločase jsme se dostali rychle do vedení, bohužel jsme udělali několik technických chyb, neproměnili jsme nějaké šance. Soupeř toho využil, dostali jsme lehké branky a následně domácí tým odskočil do čtyřbrankového poločasového vedení. Pak jsme si řekli, že musíme zlepšit obranu a zkoncentrovat naši hru, což se nám, myslím si, povedlo. Deset minut před koncem jsme se přiblížili na dvě branky, bohužel jsme to nedotáhli do vítězného konce. Musíme zapracovat na chybách, kterých jsme se dopustili, a zlepšit to do příštího zápasu.“