7.1.2020 otevřeno: 1222 x

Dorostenci v odvetě přípravného utkání porazili Francii

Už v prvním zápase sahali po velkém úspěchu, v odvetě ho dokonali. Ve druhém zápase přípravného dvojutkání proti Francii Češi zvítězili poměrem 29:27!

Tohle bylo skvělé! Čeští dorostenci dovolili favorizovaným Francouzům v odvetném utkání vedení zpočátku jen v prvních patnácti minutách za stavu 5:6 a 7:8. Potom třemi brankami v řadě skóre otočili (10:8) a posléze náskok navýšili dokonce na čtyři góly 14:10. Před poločasem Francie manko už jenom zkorigovala.

Ve druhé půli tahali Češi pořád za delší konec. Francie sice dorovnala na 20:20, pak ale Češi skórovali pětkrát za sebou a odskočili do vedení 25:20. Potom ale přišel výpadek. Čtyři minuty brankového půstu na české straně Francii stačilo na další obrat a do poslední pětiminutovky se šlo za stavu 26:27 s výhodou pro Francii. Závěrečné minuty ale zase ovládli čeští dorostenci. Francii už nedovolili skórovat a sami si třemi brankami v řadě zajistili dvoubrankovou výhru 29:27.

Česká republika – Francie 29:27 (16:14)

Sestava a branky české reprezentace: Bartoš, Michálek, Trunda 1, Rakouský 3, Patzel J. 4., Rumian 2/1, Mořkovský 8/1, Choleva, Bajer 4, Čepica, Havran 1, Bolehovský, Fiala 3, Mazurek 2, Ježek 1.
Nejvíce branek Francie: Gensoulen 5, Lemonier 3, Berthier 3/1, Jaeger 3, Vincent 3, Pulgsegur 3. Rozhodčí: Hájek, Nezbeda. Sedmimetrové hody: 4/2 – 2/1. Vyloučení: 1:2.