2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
16.1.2020 otevřeno: 1319 x

M.A.T. Group fandí na EURU českým reprezentantům

Nasazení a týmovost jsou důležité nejen v házené, ale i v životě a v práci. To dobře ví i Martin Šafránek, dlouholetý podporovatel plzeňské házené, který fandí i českým házenkářům na EURU ve Vídni.

 

Prosím, prozraďte nám, jaký je váš vztah k házené?

Házenou jsem hrál od 10 let do svých 41 let. Je to sport, který miluji a samo sebou jako celoživotní sportovec mám ke sportu celkově velice pozitivní vztah. Vlastní sportování už ale bohužel musím omezovat na to, co lze a nelze…

 

Vaše společnost podporuje dlouhodobě extraligový tým plzeňského Talentu, vy osobně jste působil i v jeho vedení. Co vás k tomu vedlo a jak jste s výkony plzeňských házenkářů v poslední sezonách spokojen?

Ve vedení Talentu jsem působil 10 let a naše společnost podporuje házenou v Plzni již od roku 1997 a to hlavně proto, že v naší firmě od samého jejího založení v roce 1993 jako zaměstnanci z větší části působí házenkáři včetně mého společníka, bez kterého bych si tuto podporu ani nedovedl představit. I dnes bychom byli schopni postavit družstvo, i když trochu pomalejší... (smích) A je jasné, že s výkony Plzně jsem v poslední době spokojen. Za šest let 4 tituly a dvakrát 2. místo plus vítězství v Českém poháru, navíc je tým už stálým účastníkem evropských pohárů.

 

Sledujete dění na EURU? Co zatím říkáte na výkony českých házenkářů?

Pochopitelně sleduji EURO v maximální možné míře, v pondělí ráno jsem se vrátil z Vídně a dnes již v horském rakouském středisku obíhám hospody a bary, abych zjistil, kde se zítra mohu dívat na zápas České republiky se silným Španělskem. Naši kluci ale zatím hrají skvěle, kolektivně, velmi bojovně a příkladně se kloubí symbióza starých mazáků s mladými kluky. V posledních dvou zápasech byl navíc vynikající Galia a proto si myslím, že půjdeme-li štěstí, zdraví, fyzičce a české chytrosti čelem, můžeme potrápit kohokoliv a vzpomenout dobu, kdy naše házená byla světově uznávanou značkou. Další výsledky eura jsou velmi zajímavé.

 

Překvapily vás některé výsledky probíhajícího EURA?

Určitě. Dánsko a Francie – favorité - si ani nekousli do vyhlášeného řízku, Portugalci jsou mladí kluci, favority trápili Nizozemci, kteří se házenkářsky zvedají. Maďarsko bude překvapivě velmi silné. Přišla spousta překvapení. Ukazuje se asi, že rozšíření družstev není na škodu.

 

Chystáte se ještě do Vídně? Případně na které zápasy se nejvíc těšíte?

Bohužel na následující utkání ve skupině se zcela jistě nedostanu, budu ale velkým televizním fanouškem a semifinále a finále v českém zastoupení si určitě nenechám ujít, i kdyby se hrálo kdekoliv na světě.

 

Můžete nám v krátkosti představit, na co se Vaše společnost zaměřuje a co svým zákazníkům nabízí?

Společnost MATGROUP je v současné době se svými 20000 položkami velkoobchodního prodeje a přibližně 35000 položkami na naších 12 maloobchodních prodejnách největším velkoobchodem v České republice, co se týče sortimentu zahrada, kamna, nářadí a kuchyňské potřeby. Veškeré informace je možné najít také na webových stránkách www.matgroup.cz.


Vidíte ve sportu a ve vašem podnikání nějaké společné vlastnosti, filozofie?

Vrcholový sport a podnikání mají podle mě mnoho společného, a když to vezmeme z pohledu házené, která je kolektivním sportem, tak není možné v házené ani ve firmě hrát sám na sebe. To je začátek konce. Tak jako házenkář, který chce na hřišti něco dokázat musí i ve firmě pracovat každý zaměstnanec naplno. Možná proto, že jsme se orientovali na házenkáře, kluky tvrdé povahy, kteří dostanou v po ragby možná nejtvrdším kolektivním sportu spoustu ran, jsme tam, kde po sedmadvaceti letech od vzniku firmy jsme. A z čeho jsem měl konkrétně v poslední době největší kolektivní radost, bylo, když jsme společně se zaměstnanci naší firmy, kteří se spolu s dalšími sponzory na tomto daru podíleli, předali nové vozidlo Zdeňku Hejdukovi. Házenkáři, brankáři, který onemocněl Amyotrofickou laterální sklerózou.