17.1.2020 otevřeno: 614 x

Junioři v přípravě porazili Slovensko, odvetu sehrají v sobotu

Juniorský tým pod vedením Pavla Pauzy se po dvoudenní přípravě v Kopřivnici utkal v Púchově s výběrem Slovenska. V přípravném zápase Češi vybojovali výhru 26:22.

Česká republika – Slovensko 26:22 (15:7)

Úvod zápasu byl spíše v režii slovenského týmu, který si rychle vypracoval vedení 4:1. Češi vyrovnali v 18. minutě na 5:5 a pak už určovali vývoj zápasu oni. Ve 45. minutě čeští házenkáři vedli vysoko 21:11. Obrana fungovala velmi dobře, s vysokým desetibrankovým náskokem ale Češi polevili především v útočné fázi v tlaku a soupeř proměnil několik snadných gólů z rychlých útoků. V samém závěru si ale čeští junioři bezpečný odstup pohlídali a zapsali si čtyřbrankovou výhru.

Sestava a branky České republiky: Mizera 1, Holubec, Kupa 3, Piroch 4, Noworyta 3, Březina 2, Votava, Řepa 1, Knittl 1, Krušberský 3, Sedlák 1, Mazur, Říha 4, Souček, Musálek 2, Dojčinovič 1.
Sedmimetrové hody: 8/4 – 7/4. Vyloučení: 10 (ČK Salgo, Moravčík):4.