2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
10.6.2020 otevřeno: 1953 x

Titul Házenkáře sezóny obhájil Galia, házenkářkám kraluje Jeřábková

Nejlepším házenkářem uplynulé sezóny byl experty a házenkářskými trenéry zvolen podruhé v řadě brankář české reprezentace a polského Górniku Zabrze Martin Galia. Mezi házenkářkami byla nejúspěšnější hráčkou zvolena Markéta Jeřábková. Vedle korunovace nejúspěšnějších házenkářské dvojice byly na slavnostním on-line galavečeru házené oceněni ale také Talenti sezóny, nejlepší hráčky a hráči a osobnosti MOL ligy a STRABAG Rail Extraligy. Přinášíme vám přehled všech oceněných.

 

Netradičně předčasně ukončená sezóna, netradiční vyhlášení tradičních anket Házenkář a Házenkářka sezóny. Místo galavečera nebo společných oslav v zaplněné areně se házenkáři s fanoušky setkali na dálku, prostřednictvím telemostů a programu streamovaného ze studia. Házenkáři pro házenkáře připravili společné ohlédnutí za netradiční sezónou plné zajímavých videosestřihů, rozhovorů a komentářů.

Tím hlavním ale bylo předání ocenění nejvýraznějším hráčkám, hráčům a osobnostem uplynulé sezóny.

 

Záznam galavečera včetně ohlasů všech oceněných si můžete pustit zde.

 

Talent sezóny 2019/2020 - ženy

Adéla Stříšková, DHK Baník Most

Talentovaná devatenáctiletá křídelnice má za sebou první kompletní sezónu v seniorské soutěži. Spolu s Mostem si užila debut v Lize mistryň, kde se mezi zkušenějšími kolegyněmi rozhodně neztratila a hned v prvním zápase získala ocenění Nováček kola. V sezoně 2018/19 nastupovala ještě i za dorostenecké výběry a získala český titul v obou kategoriích.

„Už začátek sezóny byl něco úžasného. Postoupili jsme v domácí kvalifikaci do základní fáze ligy mistryň a pak už to bylo jen o tom si to užít. Podařilo se nám i zvítězit a já jsem si to skutečně ohromně užila a motivovalo mě to do další práce,“ komentovala ocenění v přímém přenosu z Mostu Adéla Stříšková.

 

 

 

 

 

Talent sezóny 2019/2020 - muži

Jaroslav Trkovský, HK FCC Město Lovosice

Osmnáctiletý kanonýr extraligových Lovosic je odchovancem Loun. Mezi muži si odbyl premiéru v nejvyšší soutěži již v 16 letech. Letos si svými stabilními výkony a střeleckou formou v Extralize tento věkem ještě juniorský reprezentant vysloužil pozvánku i na seniorský reprezentační kemp před EUREM, bohužel se však předtím zranil a sezóna pro něj předčasně skončila.

„Moje forma v extralize byla dobrá. Měl jsem dobrou pozici v týmu. Díky řadě zranění v našem týmu jsem byl první levá spojka, takže jsem hrál v klidu a to mi hodně pomohlo k tomu, aby se mi dařilo. Bohužel pak přišlo zranění, které přišlo v tu nejmíň vhodnou dobu, kdy jsem dostal pozvánku do seniorské reprezentace. Ale na druhou stranu pak přišel koronavirus, takže se to nakonec nesešlo úplně špatně a já jsem nakonec přišel jen o čtyři ligové zápasy,“ uvedl v rozhovoru Jaroslav Trkovský.

 

Talenty sezóny volí mezi talentovanými mládežníky členové reprezentačních komisí Českého svazu házené.

 

Hráčka MOL ligy

Dominika Zachová, DHK Baník Most

Čtyřiadvacetiletá rodačka z Plzně, opora reprezentačního týmu, již šest sezon hájí oranžovo černé barvy mistrovského celku DHK Baník Most, se kterým si v letošní sezóně premiérově zahrála prestižní Ligu mistryň. V MOL lize patřila ke střeleckým tahounům svého týmu, ve střeleckých statistikách soutěže jí patří sedmé místo. Mimo házené se věnuje studiu na Vysoké škole finanční a správní v Mostě. V letošním roce byla také vyhlášena nejlepším sportovcem Mostecka.

„Jsem překvapená. Je to odměna za tu práci a dřinu. Ale nečekala jsem to,“ řekla na úvod Dominika Zachová a dodala: „Tahle sezóna byla nečekaně krátká a těžko se srovnává s jinými. Ale z hlediska MOL ligy to pro mě byl asi jedna z nejlepších sezón, jak po stránce týmu, tak i z hlediska mých osobních výkonů.“

 

Reprezentační komise ČSH nominovala trojici nejvýraznějších hráček MOL ligy uplynulé sezóny. O konečném pořadí těchto nominovaných rozhodovaly hlasy expertů a trenérů, kteří vedou české týmy v nejvyšších ligových soutěžích.

Pořadí

1. místo Dominika Zachová, DHK Baník Most

2. místo Hana Kvášová, Sokol Písek

3. místo Eliška Desortová, DHC Sokol Poruba

 

Osobnost MOL ligy 2019/2020

Hana Kvášová, TJ Sokol Písek

Zkušená třicetiletá házenkářka je odchovankyní Havlíčkova Brodu, nejvýraznější úspěchy později vybojovala v týmu Slavie Praha. Opora českého reprezentačního týmu se po mateřské pauze vrátila k házené nejprve krátce v dresu svého mateřského klubu a Slavie Praha, nyní už druhou sezónu hájí barvy Sokola Písek a také Havlíčkova Brodu. Zkušená střelkyně v sezóně v soutěži zazářila – stala se druhou nejúspěšnější střelkyní MOL ligy, mezi Češkami vůbec nejúspěšnější, když v pětadvaceti kolech nastřílela 162 branek.

 

Členové Reprezentační komise ČSH nominovali trojici nejvýraznějších osobností letošní MOL ligy. O titulu Osobnost MOL ligy pak z nominované trojice rozhodovali hlasováním fanoušci na webu ČSH.

Pořadí

1. místo Hana Kvášová, Sokol Písek

2. místo Veronika Mikulášková, DHK Baník Most

3. místo Dominika Müllnerová, DHK Baník Most

 

Hana Kvášová

 

Hráč STRABAG Rail Extraligy 2019/2020

Matěj Klíma, HC Dukla Praha

Jednadvacetiletý odchovanec Ivančic svůj talent rozvíjel v Zubří, kde se vypracoval již v dorosteneckém věku ke střeleckým oporám extraligového týmu. Se zuberskými dorostenci vybojoval i národní mistrovský titul. Již třetí sezonu je střelecky dobře disponovaná spojka oporou pražské Dukly a rovněž členem širšího kádru české reprezentace, v jejíž barvách se Klíma představil i na lednovém EURU ve Vídni. Jeho úspěšné reprezentační představení tam však přerušilo zranění.

Reprezentační komise ČSH nominovala trojici nejvýraznějších hráčů STRABAG Rail Extraligy uplynulé sezóny. O konečném pořadí těchto nominovaných rozhodovaly hlasy expertů a trenérů, kteří vedou české týmy v nejvyšších ligových soutěžích.

Pořadí

1. místo Matěj Klíma, Dukla Praha

2. místo Vít Reichl, Dukla Praha

3. místo Dominik Solák, HCB Karviná

 

Osobnost STRABAG Rail Extraligy 2019/2020

Tomáš Petržala, HC Dukla Praha

Čtyřiatřicetiletý brankář Dukly Praha, odchovanec třeboňské házené. Dříve člen českého reprezentačního výběru. Již 13 let působí v jednom z nejlepších týmů naší soutěže HC Dukla Praha, který jako kapitán dovedl k několika titulům a dalším medailovým úspěchům, vyniká obrovskou energií a nasazením do posledních vteřin každého utkání.

 

Členové Reprezentační komise ČSH nominovali trojici nejvýraznějších osobností letošní STRABAG Rail Extraligy. O titulu Osobnost STRABAG Rail Extraligy pak z nominované trojice rozhodovali hlasováním fanoušci na webu ČSH.

Pořadí

1. místo Tomáš Petržala, Dukla Praha

2. místo Miroslav Jurka, HC ROBE Zubří

3. místo Nikola Sekulić, Sokol Nové Veselí

 

Matěj Klíma a Tomáš Petržala.

 

Házenkářka sezóny 2019/2020

Markéta Jeřábková, Érd HC

Talentovaná česká kanonýrka patří dlouhodobě ke střeleckým oporám české házenkářské reprezentace. Odchovankyně plzeňské házené odehrála čtyři úspěšné sezóny v Mostě, odkud odešla do zahraničního angažmá. Od roku 2018 působila v Maďarském Érdu. V roce 2014 byla oceněna jako Talent roku 2018. Titul Házenkářka sezóny získala poprvé.

„Byla jsem hodně zaskočená, ale ocenění mě samozřejmě velmi těší. I když se sezóna nedohrála a dovolená je už hodně dlouhá. Po bojích v evropském poháru jsme s Érdem naskočili zpět do domácí ligy, pak přišla korona a s Erdem to nedopadlo nakonec úplně dobře. Proto jsem i ráda, že nás čeká úplně nová sezóna, nové možnosti. V Maďarsku nezůstávám. Zatím nechci být konkrétní. Na 90 % bychom příští týden mohli vše dotáhnout.“

 

Reprezentační komise ČSH nominovala pětici nejvýraznějších hráček české národnosti uplynulé sezóny. O konečném pořadí těchto nominovaných rozhodovaly hlasy expertů a trenérů, kteří vedou české týmy v nejvyšších ligových soutěžích.

Pořadí

1. místo Markéta Jeřábková, Érd HC

2. místo Iveta Korešová, Thüringen HC

3. místo Jana Knedlíková, Györi AUDI ETO KC

4. místo Veronika Malá, Paris 92

5. místo Lucie Satrapová, Paris 92

 

Házenkář sezóny 2019/2020

Martin Galia, Górnik Zabrze

Zkušený, jednačtyřicetiletý, brankář české házenkářské reprezentace a polského Górniku Zabrze obhájil po loňském prvenství opět titul pro nejlepšího českého házenkáře sezóny. Galia byl jedno z klíčových postav českého týmu na EHF EURO 2020, když svou zkušeností ale i výbornými výkon pomohl týmu k úspěchu v podobě konečného 12. místa na šampionátu a tím rovněž k přímému postupu na mistrovství světa 2021 do Egypta. „Je to pro mě obrovské překvapení. Nemyslel jsem si, že tento rok obhájím loňské prvenství. Je to pro mě takové zadostiučinění, že to asi dělám dobře. A třeba se příští rok pokusím o takový malý tripple,“ reagoval na ocenění Házenkář sezóny Martin Galia a k vyhlídkám na další sezóny doplnil: „Pokud budu zdravý a budu mít výkonnost, nebojím se říct, že ještě dvě, tři roky třeba vydržím.“

Co mu chybělo z házené v době koronavirové přestávky? „To vzrušení. Zápasy se nedají nacvičit doma, v lese nebo na kole. Chyběl mi kontakt s diváky a i ten stres. Mám ho rád a scházel mi. Současně jsem si ale odpočinul a i díky tomu možná budu chytat ještě nějaký ten rok. Koronavirus není nic příjemného, ale pro nás, starší hráče, to takový problém nebyl.“

O motivaci pro mistrovství světa má zkušený brankář postaráno. „Myslím, že bychom už měli prodat to, co jsme se za poslední roky naučili a jak jsme tým budovali. Tým je poskládaný ze zkušených hráčů, střední generace i mladých, kteří se do týmu zapracovávali. A je potřeba světu ukázat, že to není náhoda, že jsme se na posledních dvou mistrovstvích Evropy dobře ukázali.“

 

Reprezentační komise ČSH nominovala pětici nejvýraznějších hráčů české národnosti uplynulé sezóny. O konečném pořadí těchto nominovaných rozhodovaly hlasy expertů a trenérů, kteří vedou české týmy v nejvyšších ligových soutěžích.

Pořadí

1. místo Martin Galia, Górnik Zabrze

2. Tomáš Babák, Bergisher HC

2. Pavel Horák, THW Kiel

4. Ondřej Zdráhala, Wisla Plock

5. Stanislav Kašpárek, MOL Pick Szeged 

 

Přehled oceněných v letech 2019 až 2005 zde.
 

Fotogalerie ze studia Házenkář sezóny 2019/2020