2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
19.6.2020 otevřeno: 1468 x

Markéta Jeřábková míří z Maďarska do Německa, stěhuje se do Thüringenu Ivety Korešové

Dvě opory české ženské reprezentace, Házenkářky sezóny, se sejdou v klubu několikanásobného německého mistra. Tedy vlastně se tam spíš minou. Zatímco Iveta Korešová, několikanásobná nejlepší hráčka Česka, příští sezónu vynechává, protože očekává narození potomka, německý klub posílí nově korunovaná nejlepší házenkářka sezóny a reprezentační kanonýrka Markéta Jeřábková.

 

V rozhovoru během slavnostního galavečera jste to naznačila. Nyní nám tedy na úvod rozhovoru prozraďte, v kterém dresu vás příští rok uvidíme?

Bude to dres německého Thüringenu.


Na jak dlouho jste angažmá v Německu podepsala?

Smlouva je na 2 roky s tím, že po roce se můžeme za určitých podmínek bavit o jiném klubu.


Zvažovala jste i jiné varianty? Co rozhodlo pro toto angažmá?

Všechno se to seběhlo nějak rychle, když jsem začátkem března odjížděla z Maďarska, všechno bylo docela v pořádku. Takže do té doby jsem o změně působiště pro příští sezónu neuvažovala. Pro Thüringen rozhodlo asi to, že s trenérem Thüringenu panem Herbertem to nebylo první “setkání” a žádná velká neznámá. Jsem moc ráda, že v klubu působí Ivet Korešová a Lída Jakubisová.


Zkuste nám popsat, jak se to na konci „vyvrbilo“ v Érdu. Jak vám „předčasně“ ukončili smlouvu?

Já jsem stále doufala, že se v Érdu udrží alespoň část týmu, pár holek, fungování klubu atd. a tím pádem bych tam zůstala, bohužel nic z toho ale neklaplo. Bylo to všechno na dálku a po telefonu, já komunikovala jen s manažerem Alexandrem, s nikým jiným z klubu jsem v podstatě nebyla v kontaktu. Byl to konec dost rychlý a myslím, že krutý. Ale i to je život a nová zkušenost. (úsměv)


Jak jste byla v Maďarsku spokojená? Jaká to byla celkově zkušenost?

Za ty dva roky působení v Maďarsku to byla určitě velká škola, jak do házenkářského života, tak i do soukromého. Co se týká spokojenosti... Každý den jsem úplně radostí do stropu neskákala, ale to už je zahraničí. Samozřejmě byla spousta i dobrých a světlých momentů, na které budu vzpomínat moc ráda a hlavně jsem poznala fajn spoluhráčky. Parta v kabině byla super.


 

Na co se těšíte v novém angažmá?

Na něco úplně nového, ať už na tým nebo na jinou zemi, zkrátka na celkovou změnu. I když zrovna takové větší změny nevyhledávám, na tuhle se těším.


Tušíte, jaká by měla být vaše role v novém týmu?

Především sama za sebe chci odvést maximum, co mohu, užívat si to a tím pomoc novému týmu, jak to bude možné.


Jaké jsou ambice Thüringenu? Co vás v sezóně čeká?

Thüringen má každoroční cíle na přední příčky tabulky německé ligy a své jméno má i v evropských pohárech, ráda hraji za tým, který má ambice ty nejvyšší a jsem si jistá, že Thüringen mezi ně patří.