2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
22.6.2020 otevřeno: 1692 x

Ženský tým na přípravném kempu odstartoval přípravu na nabitou příští sezónu

České házenkářky absolvovaly v Zubří šestidenní přípravný kemp. Odstartovaly tak přípravu na vrcholy příští házenkářské sezóny.

 

„Jsem spokojený. Jak s přístupem hráček, tak i s tím, že jsme splnili věci, na kterých jsme chtěli na kempu pracovat,“ pochvaloval si po ukončení přípravného srazu trenér reprezentace Jan Bašný, podle kterého se družstvu podařilo do týmu zapracovat i mladé posily, které dostaly na kempu příležitost se předvést: „Začlenění nových hráček bylo naším dalším cílem. Na kempu byla řada mladých házenkářek, které s námi zatím byly na srazu třeba jen jednou nebo dvakrát. Chtěli jsme, aby se hráčky co nejvíc sžily s týmem. Některé z nich absolvovaly sice již přípravný turnaj v Chebu, tam ale byly zároveň jako hráčky juniorského výběru. Myslím, že na tomto srazu se do týmu hráčky začlenily velmi dobře. Ať už jde o Adélu Stříškovou, Karin Řezáčovou, Elišku Desortovou či Silvu Poláškovou a Veroniku Mikuláškovou.“

Tým si také vyzkoušel zázemí hotelu v Rožnově pod Radhoštěm a zuberské ROBE areny. „Jedním z cílů bylo také zjistit, zda nám místní zázemí vyhovuje a odpovídá našim požadavkům. I v tomto ohledu jsme byli velmi spokojení a věříme, že se do Zubří a do Rožnova brzy vrátíme,“ pochválil dobré podmínky pro přípravu Bašný.

 

 

Družstvo se v tréninku zaměřilo na konkrétní obranné systémy. „Pracovali jsme na jedné kombinované vysunuté obraně v nové sestavě. Potřebovali jsme do tohoto systému zapracovat nové hráčky. Tomu jsme věnovali značnou část videoanalýz i tréninků na hřišti. Myslím, že se nám to podařilo s novými hráčkami dobře zvládnout. Potom jsme pracovali na útočné hře proti zasunuté obraně, abychom se dostali do střelby z křídel. V tom máme určité slabiny, ale myslím, že i tady jsme se posunuli dopředu,“ dodal Bašný.

Tým se sešel po dlouhé přestávce, přesto byly hráčky v dobré kondici. „Z toho jsme měli trošku strach, protože hráčky dva až tři měsíce trénovaly individuálně, prakticky bez míče a házenkářských tréninků. Proto jsme první tři, čtyři dny pracovali na tom, aby dobře zvládly základní pohyby na házenkářském hřišti. Všechny hráčky to zvládly bez zranění a jsou zdravotně v pořádku. Hráčky byly fyzicky individuálně dobře připravené,“ zhodnotil Bašný.

 

 

Tímto přípravným kempem tým vykročil po nucené několikaměsíční rovnou do přípravy na nadcházející ročník, jehož prvním vrcholem bude prosincový evropský šampionát. „Ano. Příprava na šampionát už pro nás začala. Toto byl první přípravný kemp k vrcholům, které nás příští rok čekají, tedy mistrovství Evropy a poté kvalifikace na mistrovství světa. To je cíl neméně důležitý,“ zdůraznil Bašný skutečnost, že po EURU tým čeká dubnové play-off kvalifikace na mistrovství světa.

Po losu základních skupin EURA musí družstvo přehodnotit své plány pro podzimní zápasovou přípravu. „Po losu skupiny na mistrovství Evropy nám odpadla možnost odehrát přípravné zápasy ve Španělsku, které jsme měli předjednané. Budeme proto řešit alternativu v podobě zápasů proti Maďarsku či Slovinsku. Rýsují se nám také soupeři pro tradiční turnaj v Chebu. Pracujeme na tom, abychom přípravu na EURO měli co nejkvalitnější,“ shrnul trenér české reprezentace.

 

Nominace pro přípravný kemp 16. – 21. června 2020 v Zubří:

Brankářky: Kudláčková Petra (Kristianstad Handball Klubb, SWE), Řezáčová Karin (DHC Slavia Praha)
Levá křídla: Mika Kristýna (Truchtesheim HB, FRA), Stříšková Adéla (DHK Baník Most)
Levé spojky: Jeřábková Markéta (Érd HC, HUN), Kvášová Hana (Jiskra Havl. Brod), Desortová Eliška (DHC Sokol Poruba)
Střední spojky: Marčíková Šárka (SG H2Ku Herrenberg, GER), Šustková Jana (DHK Baník Most), Mikulášková Veronika (DHK Baník Most), Maňáková Petra (DHK Baník Most)
Pravé spojky: Hurychová Markéta (MKS Zaglebie Lubin S.A., POL), Ryšánková Helena (HCM Baia Mare, ROU)
Pravá křídla: Polášková Silvie (DHC Sokol Poruba), Zachová Dominika (DHK Baník Most)
Pivoti: Adámková Petra (TPSG Frisch Auf Göppingen, GER), Andrýsková Veronika (DHC Sokol Poruba)