27.7.2009 otevřeno: 1093 x

Češi nestačili na Francii

Čeští házenkáři v pozměněné sestavě podle očekávání podlehli mistrům světa Francii. Naše družstvo se ve Francii představilo bez největších opor, které dostali od trenéra Liptáka volno a zapojí se do přípravy na klíčové utkání s Lotyšskem až v pondělí. A tak dostali příležitost další hráči zejména z domácí soutěže.

Francie – Česko 32:25 (16:10)

Utkání proti Francii odehráli čeští házenkáři ve vyprodané hale v Lyonu. Zde se před nimi odehrálo další kvalifikační utkání a to o postup na MS 2009 žen. V hale bylo velice dusno a pro hráče tak bylo utkání velice náročné. Utkání pro nás nezačalo nejlépe a v desáté minutě jsme prohrávali 2:5. Našim hráčům se nedařilo prosazovat se z prostoru spojek, dobře fungovala francouzská obrana, která několik našich střel úspěšně zblokovala. Postupem času jsme se ale v defenzivě začali soupeři vyrovnávat a k tomu se přidal výborný výkon brankáře Slabého, který měl za první poločas deset úspěšných zákroků. Soupeř na nás vyrukoval v plné síle a kvalita soupeře přeci jen byla větší než ta naše. Naši házenkáři ale dokázali dlouho s favoritem držet krok a jen kvůli několika technickým chybám a neproměněným (i vyloženým) šancím nebyl stav zcela vyrovnaný. V závěru prvního poločasu nám Francie utekla, když dvěma brankami se prosadil Narcisse. V našem celku se prostřídali všichni hráči s výjimkou druhého brankáře Mrkvy.

Mrkva se do naší branky dostal na posledních deset minut. Ve druhém poločase již soupeř dominoval, našim hráčům dělala starosti jeho vytažená obrana. Čeští házenkáři proti hvězdám evropských velkoklubů bojovali statečně, aby nakonec soupeři podlehli 25:32

Nejlepší střelci Francie: Fernandez 7, Karabatič 5, Gigou 5/2, Bosquet  4

Sestava a branky Česka: Slabý, Mrkva – Zdráhala 7/1, Číp 6, Hrstka 1, Horák 1, Buchta 1, Vraný, Hynek, Požárek 1, Sklenák 3, Linhart 2, Mičkal 1, Stehlík 2

Sedmimetrové hody: 2/2 – 1/1, vyloučení: 2 – 3, diváků: 5000 (vyprodáno)

Průběh utkání: 1:1, 4:2, 6:4, 8:5, 9:7, 12:8, 12:10, 16:10, 16:12, 20:15, 24:16, 25:19, 28:19, 30:22, 32:25