29.3.2010 otevřeno: 1260 x

Juniorky dvakrát přátelsky se Slovenskem

O uplynulém víkendu absolvovaly juniorské házenkářky dvě přátelská utkání proti Slovensku. Těmi bylo zakončeno soustředění týmu, které bylo jednou z posledních prověrek před kvalifikací na MS.

Výsledky, statistiky, komentáře k oběma zápasům i celkové shrnutí pro vás připravil trenér týmu Michal Červenka.

Cíle a jejich splnění

Michal Červenka: "před odjezdem na Slovensko jsem vzpomenul dva cíle naší mise. Prvním bylo vyzkoušení nových herních variant v důsledku zranění rozehrávačky Mýlkové. V průběhu obou utkání jsme na tomto postu zkoušeli Švirákovou, Cedidlovou a Paškovou. S ohledem na své zkušenosti z nich obstála především Šviráková. Na výši byla hlavně její organizační činnost a spolupráce s pivotem. Problémem pak zůstává koncovka.

Druhým úkolem bylo zjistit, zda hráčky dorosteneckého věku zapadnou do naší hry.V tomto bodu je míra mé spokojenosti ještě vyšší - Roháčková v brance nezklamala, Kubáčková se výraznou měrou podílela na sobotním obratu a Weisenbilderová s Königovou předvedly své schopnosti v nedělním uktání. Potvrdili tak, že se o místo v sestavě mohou bez obav ucházet.

Dalším naším programem je společné soustředění po skončení soutěží, od 13.5. do 16.5. Na něm se vykrystalizuje konečná šestnáctka, která se pojede do Srbska poprat o postup na červencové MS. A jestliže nám utkání na Slovensku měla něco naznačit, pak to, že naše nasazení musí být 100% po celou hrací dobu, neboť soupeř čeká přesně na tu chvíli, kdy povolíme. Odhodlání za tím cílem jít nechybí, a to je dobrý předpoklad."

Statistiky k přátelským zápasům

27.3.2010, Bratislava, 18:00
Slovensko-Česko 31:30 (19:15)
rozhodčí: Oťapka, Budayová, vyloučení 2-3, sedmičky 9/6-6/5

sestava a branky: Dederlová, Roháčková - Raková 5, Pašková, Romanczinová 2, Talašová, Borovská, Šviráková, Jedličková 11/4, Kubáčková 1/1, Adámková 5, Richvalská 3, Cedidlová 2, Ficová 1, Königová, Weisenbilderová

Komentář trenéra Červenky: "do utkání vstoupila obě družstva s ofenzivními obrannými systémy 1:2:3 a protože se ani jednomu z nich nedařilo, změnil se úvod v divokou přestřelku. Protože jsme změnili obranný systém dříve než soupeř, dostali jsme se do mírného náskoku. A tak svítilo na světelné tabuli v 18.minutě skóre 12:10 v náš propěch. Zbývající část prvního poločasu nás však zastihla v útlumu - neproměněné šance a technické chyby umožnily soupeři několikrát vsítit jednoduchou branku z rychlého útoku. V poločase jsme tak prohrávali o 4 góly. Nicméně to, že to nebyl přesný obraz dění na hřišti se ukázalo hned po přestávce, kdy jsme zlepšenou obrannou prací a zpřesněním kombinací soupeře nejen dotáhli, ale dostali se i do vedení 30:29. Soupeř na to kontroval dvěma vstřelenými góly a bylo na nás znovu vyrovnat. I tuto těžkou situaci jsme zvládli a dokonce vstřelili vyrovnávající branku, rozhodčí ji však neuznal a nechal nám výhodu 7m hodu. Tu jsme nevyužili a soupeř již takticky utkání dovedl do vítězného konce."

28.3.2010, Bratislava, 10:30
Slovensko-Česko 29:26 (14:15)
rozhodčí: Oťapka, Haščík, vyloučení 2-3, sedmičky 5/5-2/2

sestava a branky: Káplová, Roháčková - Raková, Pašková, Romanczinová 8, Talašová 3, Šviráková 2, Jedličková 1, Kubáčková 1, Adámková 3, Richvalská, Cedidlová, Ficová, Königová 4, Weisenbilderová 4/2

Komentář trenéra Červenky: "první poločas připomínal houpačku - nejprve domácí hráčky snadno vedly až o tři branky 5:8, pak jsme se ale zkvalitněnou obranou a hlavně díky rychlému přechodu do útoku dostali do vedení až na 15:10 ve 24.minutě. Poté jsme ale opět ukázali svou odvrácenou tvář, především množství technických chyb, a umožnili soupeři zvednout hlavu. Ještě na začátku druhého poločasu jsme produkovali rychlou házenou a udržovali si mírné vedení 18:15 v 10.minutě. V tuto chvíli naše hra ztratila především na důrazu, umožnili jsme soupeři několikrát lehce skórovat. Protože se nám nedařila hra v obraně (i vinou tří rychlých vyloučení), nedostávali jsme se k rychlému útoku. A při hře na postavenou obranu nám chyběl klid (několik zbytečně uspěchaných akcí), štěstí (nastřelené tyče) i důraz v zakončení. Celkovým projevem zpomalení naší hry pak byl obrat ve skóre. I když celkový rozdíl tří branek je největší, kterého soupeř v celém utkání dosáhl."