31.3.2010 otevřeno: 1619 x

Házenkářky zvítězily v Azerbajdžánu

První část z dvojutkání proti týmu Azerbajdžánu mají české házenkářky úspěšně za sebou. Dnes od sedmnácti hodin místního času nastoupily v Baku proti domácí reprezentaci a potvrdily roli favorita.

Kvalifikace žen na ME 2010

Azerbajdžán - Česko 19:26 (8:10)

České házenkářky se proti poslednímu týmu kvalifikační skupiny střelecky trápily. Přesto jen jedinkrát pustily svého soupeře do vedení a v dalším průběhu pak již zápas kontrolovaly. První poločas poznamenal střelecký výpadek Češek, ty sice dobře bránily, ale od stavu 7:5 ve 12.minutě deset minut nedokázaly prostřelit domácí brankařku. Výsledkem pak bylo hubené vedení 10:8 po prvních třiceti minutách zápasu.

Do druhé půle Češky nastoupily s větším důrazem v útoku, na střední spojce se objevila Kysučanová, na levé pak Štěrbová. Češkám se pak podařilo odskočit soupeři na pětibrankový rozdíl, který v průběhu zápasu narostl na konečných 26:19. V naší brance odchytala celé utkání brankařka Satrapová.

Odvetné utkání se stejným soupeřem odehrají české házenkářky v neděli od 14:45 v Brně.

Sestava a branky Česka: Doláková, Satrapová - Zámorská 5/2, Knedlíková, Kysučanová 3, Keclíková 1, Salčáková 1, Kutlvašrová 2, Černá 5, Vítková 4, Hrbková 1/1, Štěrbová 2, Tomečková 2, Spíchalová

Nejlepší střelkyně Azerbajdžánu: Peche 5, Deryabina 3/3, Tankaskaya 3

Sedmimetrové hody: 5/3 - 3/3, vyloučení: 5 - 1, rozhodčí: Katsikis, Michailidis (GRE) , diváků: 550