1.4.2010 otevřeno: 1415 x

"Velmi pozitivní je odhodlání všech hráček," raduje se trenér reprezentace žen

Jedno úspěšné utkání s celkem Azerbajdžánu mají za sebou české házenkářky. Druhý vzájemný zápas přivítá v neděli Brno a o tom, jak vypadl úvodní duel očima trenéra Jiřího Tkadlece si můžete přečíst v článku.

České reprezentantky včera odpoledne (zápas se hrál na všední den nezvykle brzo a to již od 17hodin místního času, tj. od 14hodin času českého) sehrály první utkání kvalifikační skupiny proti týmu Azerbajdžánu. V hlavním městě Baku porazily svého soupeře zlepšeným výkonem ve druhé půli 26:19 po poločase 10:8. Odveta se stejným celkem na Češky čeká v neděli po obědě v Brně.

Trenér Jiří Tkadlec po zápase přiznal, že začátek zápasu poznamenala z naší strany nervozita: "přestože jsme měli soupeře velmi dobře a detailně zanalyzovaného a znali jsme jeho silnější stránky i slabiny jak v útočné fázi tak i v obraně, byl náš vstup do utkání poznamenán určitou nervozitou." I přesto se český výběr ujal vedení 3:1 a v desáté minutě pak na ukazateli svítil stav 7:4 ve prospěch našeho celku. Místo toho, aby se naše hráčky uklidnily a zvyšovaly postupně skóre v náš prospěch, ale přišlo otočení stavu na 7:8. "V této fázi utkání došlo v důsledku nepřipravené střelby přes vysokou obranu soupeře a neproměněním dvou šancí z prostoru pivota k otočení skóre, čímž se soupeř poprvé a naposledy ujal ve 20.minutě prvního poločasu vedení 8:7," konstatoval trenér našeho týmu.

Naštěstí Češky ještě dokázaly zvrátit utkání v jejich prospěch a do poločasu vstřelily tři branky. Již v závěru první půle ale mohly naše házenkářky odskočit soupeři na výraznější rozdíl, ale bohužel svoje střelecké příležitosti nedokázaly proměnit. Šanci na navýšení skóre pak dávaly i zákroky brankářky Satrapové, která za posledních pět minut prvního poločasu nepustila za svá záda ni jednu ze šesti střel Azerbajdžánu.

Vstup do druhé půle byl již ze strany českého týmu mnohem lepší. V obranné fázi zvýšily svěřenkyně trenéra Jiřího Tkadlece aktivitu a dařil se jim také rychlý útok a to zejména jeho druhá vlna. "Hra měla vysoké tempo a náš náskok postupně narůstal. Rozdíl ve skóre mohl být ještě vyšší, ale pár nepřesností v postupném útoku, zejména technické chyby a nevstřelení několika gólů z prostoru brankoviště, vrátilo soupeře částečně zpět do hry," přiblížil dění ve druhé půli Tkadlec. I přesto měly Češky utkání pevně pod kontrolou a zaslouženě tak na hřišti soupeře slavily první vítězství v průběhu kvalifikace na ME.

Ale nebyl by to trenér, kdyby na hře svého týmu nenašel něco, co by se dalo do příštího utkání zlepšit. "Určitou nespokojenost je třeba vyjádřit s hrou v prvním poločase. A to zejména s nízkou úspěšností střelby, která dosáhla pouhých 32%, nepřipravenou střelbou z prostoru spojek a neefektivním rychlým útokem," našel chybičky trenér národního celku. Nezapomněl ale ani pochválit brankářku Satrapovou, která měla v zápase dvacetjedna zásahů a dosáhla úspěšnosti přes padesát procent. Druhá gólmanka Doláková pak ze dvou proti ní střílených sedmiček nedostala ani jednu branku.

V neděli tak české házenkářky čeká odvetné utkání a věřme, že podají minimálně stejný výkon jako na hřišti soupeře a dosáhnou tak na další výhru ve své kvalifikační skupině. K tomu by jim určitě měl dopomoci i fakt, který na závěr zmínil trenér Jiří Tkadlec: "za velmi pozitivní se dá označit obrovská chuť všech hráček podat co nejlepší výkon a dodržet stanovenou taktiku."

Děkujeme trenérovi za informace, celé výpravě přejeme šťastný let zpět do Čech a v neděli se na vás házenkářky budou těšit v Brně, kde je můžete přijít osobně podpořit. Všechny informace k utkání najdete zde.