2.4.2010 otevřeno: 1427 x

Dorostenci na úvod turnaje podlehli Švýcarsku

Prvními zápasy dnes odstartoval mezinárodní turnaj dorosteneckých reprezentací Industrial Cup. Třídenní klání hostí národní týmy Česka, Polska, Ruska a Švýcarska.

Industrial Cup 2010 – Jablonec nad Nisou

Česko – Švýcarsko 25:28 (14:15)

Čeští dorostenečtí házenkáři vstoupili do úvodního zápasu turnaje Industrial Cup velmi dobře. Vysunutou obranou 1:5 dělali Švýcarům problémy a když se k tomu přidaly dobré zákroky brankáře Machalického dostali se Češi v 11.minutě do vedení 7:3. Za stavu 10:6 si švýcarský trenér vybral oddechový čas. Po něm se jeho svěřencům dařilo zpřesnit obranu a český celek již nedosahoval takové střelecké úspěšnosti. To se projevilo na skóre a náskok Čechů se začal pomalu ztenčovat. Ve 28.minutě bylo srovnáno na 14:14 a v závěru první půle se dokonce Švýcarsku podařilo utkání otočit na poločasových 15:14.

Do druhé půle nastoupil do české branky Pyško. Švýcaři měli po vydařeném závěru prvního poločasu dobrý vstup i do druhé půle a získali vedení 20:17. Tři branky Čechů z křídla a chycená sedmička ale přinesly opětovné srovnání stavu na 20:20, o chvíli později Krahulec z rychlého útoku dokonce otočil skóre na 21:20 ve prospěch Čechů. V dalších minutách se vedení přelévalo z jedné strany na druhou. Našim juniorům bohužel nevyšel závěr střetnutí, ve kterém kolektivněji hrající Švýcaři z nepříznivého stavu 24:25 otočili až na konečných 28:25.

Komentář trenéra Pavla Faráře: „určitě to bylo nejtěžší utkání, které jsme s tímto výběrem dosud absolvovali. Je vidět, že Švýcaři jsou pohromadě již delší dobu a jsou více sehraní. Až na nějaké drobnosti můžu být spokojený s obrannou činností, kde jsme nedělali tolik chyb. Bohužel přišlo z naší strany velké množství technických a taktických chyb v útoku a to zejména v závěru, kde se utkání rozhodovalo. To samozřejmě soupeř potrestal a dotáhl zápas do vítězného konce. Určitě budeme pracovat na zlepšení těchto zbytečných, ukvapených chyb.“

Sestava a branky Česka: Machalický, Pyško - Šlachta, Vocásek 2/1, Sýkora 2, Mlotek 1, Zeman 3, Babák 5, Brchaň, Pyško, Syřínek 1, Krahulec 6, Petružela 2, Strýc 4, Užek

Sedmimetrové hody: 2/1 - 3/1, vyloučení: 3 - 6, rozhodčí: Kosmák, Hanák, diváků: 150

2.utkání: Rusko – Polsko 32:28 (23:13)