3.4.2010 otevřeno: 1543 x

Dorostenci na Industrial Cupu porazili Rusko

Druhým dnem dnes pokračuje mezinárodní turnaj dorosteneckých reprezentací v Jablonci nad Nisou. Čeští házenkáři se na něm utkali s týmem Ruska, které včera porazilo celek Polska.

Mezinárodní turnaj dorosteneckých reprezentací - Industrial Cup 2010

Česko - Rusko 41:38 (20:18)

Svěřenci trenéra Pavla Faráře vstoupili do utkání skvěle a po pěti minutách vedli 4:0. První branku vstřelil soupeř až v páté minutě z rukou nejlepšího střelce utkání Derevena. Tato spojka soupeře nakonec nasázela neuvěřitelných sedmnáct branek.  Českým hráčům se dařilo a téměř celou první půli drželi náskok 4-5 branek. Závěr první půle vyzněl lépe pro Rusy, kteří snížili na poločasových 18:20.

Našim dorostencům opět vyšel vstup do druhého poločasu, během pár minut se čeští hráči dostali opět do pětibrankového vedení. Náskok Čechů narostl ve 38. minutě již na rozdíl osmi branek 30:22. Rusové se ale nechtěli s porážkou smířit a postupně snižovali vysoký rozdíl ve skóre. Dvakrát se jim podařilo přiblížit se na rozdíl dvou branek, ale nakonec se naši hráči po zásluze radovali z vítězství v poměru 41:38. Třinácti brankami k tomu přispěl Vocásek.

Ve druhém zápase porazilo Švýcarsko tým Polska. Pokud naši hráči zítra porazí Polsko, které doposud nevyhrálo, skončí nejhůře druzí. Záležet bude na výsledku utkání Rusko - Švýcarsko.

Komentář trenéra Pavla Faráře: „po včerejším utkání se Švýcarskem jsme si s hráči promluvili a určitě to mělo kladnou odezvu. Vstup do dnešního utkání byl výborný a donutili jsme Rusko hned ve třetí minutě k vybrání oddechového času. To pak muselo nastoupit v plné síle. Na rozdíl od zápasu se Švýcarskem jsme se vyvarovali velkého množství technických chyb a hlavně jsme zpřesnili koncovku. Velmi dobře zahráli hráči na postu spojek a to zejména Babák a Vocásek. Podařilo se nám agresivní obranou 1:2:3 eliminovat hru jejich spojek s výjimkou jejich hráče Derevena. Ten se dokázal prosazovat i přes naše těsnější bránění, když dokázal skórovat i přes osobní obranu. Vždy jsme ale na jeho góly uměli zareagovat v podobě branky a udržovat si tak vedení. Musím hráče pochválit za obrovskou bojovnost a nasazení, doufejme že pochopili, že takto se musí hrát všechna mezistátní utkání.“

Sestava a branky Česka: Machalický, Pyško - Drbohlav 3, Vocásek 13/3, Josef, Sýkora 3, Mlotek, Zeman 1, Babák 7, Kanaloš, Syřínek, Krahulec 9, Petružela 3, Strýc, Hurt

Nejlepší střelci Ruska: Dereven 17, Dvizov 8/5

Sedmimetrové hody: 10/8 - 3/3, vyloučení: 2 - 6, rozhodčí: Frieser, Frieser

2.utkání: Švýcarsko - Polsko 25:20