4.4.2010 otevřeno: 1811 x

Češky úspěšné i v odvetě, rozstřílely Azerbajdžán

Národní tým žen nastoupil dnes v Brně ke druhému střetnutí proti celku Azerbajdžánu. I v odvetě pak byly české hráčky úspěšnější a připsaly si druhou výhru v kvalifikaci.

Fotogalerii z utkání od pana Jaroslava Kolíska najdete zde, večer bude přidána i fotogalerie od Alexe Wipfa, kterou poté najdete zde.

Kvalifikace žen na ME 2010 – Brno

Česko – Azerbajdžán 37:25 (19:11)

České házenkářky vstoupily do odvetného utkání s Azerbajždánem v očekávané sestavě. Na střední spojce se po úspěšném vystoupení v Azerbajdžánu představila Kysučanová, vedle ní pak střelkyně Štěrbová a Zámorská. Na křídla vyslal trenér Jiří Tkadlec olomoucké Hrbkovou a Tomečkovou, na pivotu operovala Vítková a do branky šla podle očekávání Satrapová.

Začátek zápasu vyšel Češkám skvěle, po brankách Zámorské a Štěrbové rychle vedly 2:0. Náš celek dobře bránil a nedovoloval soupeřkám dostat se na brankoviště. Jejich střely z dálky končily jen na českých blocích a první branku vstřelil Azerbajdžán až na začátku šesté minuty. Národní tým se dostal záhy do vedení 5:2, ale v dalších minutách nám dělaly problémy záběhy křídel ze kterých soupeř snížil na 4:5.

Česko ale postupně získávalo převahu, dařilo se především spojce Zámorské. Národní tým odskočil soupeři na rozdíl šesti branek 12:6 a trenér Azerbajdžánu si vybral oddechový čas. I přes vyloučení české hráčky pak ale náš celek dokázal ještě do poločasu navýšit své vedení 19:11. Trenér Tkadlec přitom již v polovině první půle prostřídal celou českou sestavu s výjimkou pivotky Vítkové a brankářky Satrapové.

Ve druhé půli se soupeři podařilo najít skulinky v české obraně a když ve 40.minutě jedna z jeho hráček snižovala již na rozdíl čtyř gólů 19:23, vyžádal si trenér Jiří Tkadlec oddechový čas pro české družstvo. Po něm se Češkám znovu podařilo upravit skóre na uklidňující rozdíl. Po dvou rychlých brankách Salčákové pak národní tým odskočil již na rozdíl deseti branek 31:21 a utkání v poklidu dovedl do vítězného konce.

Sestava a branky Česka: Satrapová, Doláková – Zámorská 7/3, Knedlíková 1, Kysučanová 1, Keclíková 2, Salčáková 8, Kutlvašrová 3, Černá 7, Vítková 3, Hrbková 2/1, Štěrbová 2, Tomečková 1, Spíchalová

Nejlepší střelkyně Azerbajdžánu: Tankaskaya 5, Babayeva 4, Khametova 3, Deryabina 3, Peche 3

Sedmimetrové hody: 5/4 - 4/3, vyloučení: 5 - 6, rozhodčí: Gjoko, Nikolovski, diváků: 200

2.utkání skupiny: Maďarsko - Švédsko 26:24 (16:10)