15.4.2010 otevřeno: 2545 x

Turnaj "O pohár České televize": vítězství nad Slovinci

První hrací den má za sebou mezinárodní turnaj "O pohár České televize". Čeští házenkáři v Zubří sehráli dramatický duel s celkem Slovinska a nakonec se radovali z vítězství o jednu branku.

Turnaj "O pohár České televize" - muži

zdroj: iDnes.cz

Česko - Slovinsko 33:32 (15:15)

Čeští házenkáři vstoupili v Zubří úspěšně do turnaje O pohár České televize. Silné Slovince porazili po boji 33:32. V poslední půlminutě za nerozhodného stavu se Češi bránili náporu slovinského týmu. Spojka Jan Stehlík však soupeři vypíchl míč a za frenetického jásotu diváků brejk gólově zakončil. Díky jeho trefě vstoupila česká reprezentace úspěšně do turnaje O pohár České televize. Největšího favorita porazila 33:32.

"Těší mě hlavně to, že jsme pokračovali ve hře, s níž jsem uspěli na mistrovství Evropy," pochvaloval si trenér Česka Martin Lipták. Národní tým porazil Slovince i na šampionátu, na němž skončil osmý. Ovšem tentokrát nastoupil oslabený. Chyběla největší hvězda Filip Jícha, který zápas komentoval, i další opory. Šanci dostali hráči z domácí extraligy Martin Hrstka, Bednařík, Šik, Radek Horák a Motl. Nastoupil také po zranění se vracející Berka z německého Essenu.

"Nebudu konkrétní, ale se všemi novými hráči jsme byl spokojený. Zahráli velmi dobře," ocenil nováčka Lipták. Utkání se Slovinci, které vede slavný trenér Zvonimir Serdarušič, se hrálo ve vysokém tempu. České hráče nerozhodilo ani nepříznivé skóre, v polovině druhého poločasu ztráceli tři branky. "To je největší proměna tohoto mančaftu. I když zahodíme šance a dostaneme nějaké góly. nepoložíme se a hrajeme až do konce," popsal slovenský kouč v českých službách.

Drama poznamenalo nepříjemné zranění. Ve 20. minutě odstoupil po srážce s protihráčem Jiří Hynek. Kvůli poranění křížových vazů mu hrozí nucená půlroční přestávka. "Takové věci by se neměly stávat," posteskl si Lipták. Zápas se hrál ve výborné atmosféře, ale překvapivě nebylo vyprodáno. Do haly dorazilo 930 diváků. "Trošku mě to mrzí. Na takovou házenou by měla být plná hala," přeje si Lipták.

Ve druhém utkání turnaje Rusko porazilo Rakousku 32:31. Všechny týmy se dnes stěhují do Zlína. V 16 hodin začne zápas Ruska se Slovinskem, v 18 budou hrát Češi s Rakouskem. V týmu je pět hráčů mistrovského Bregenze, který Lipták trénuje. "Pro mě to bude zajímavý zápas, protože můžu hodnotit hru svých reprezentačních i klubových svěřenců," teší se Lipták. "Počítám s tím, že hráči Bregenze se budou chtít vytáhnout," dodal s úsměvem.

Sestava a branky Česka: Štochl, Slabý - Vítek 1, Mičkal 1, Zdráhala 3, Kubeš 1, Filip 5, Číp, Horák, Motl 5, Šik 4, Berka 1, Stehlík 5, Hynek 1, Hrstka 1, Bednařík 5

Nejlepší střelci Slovinska: Žvižej L. 11, Gajič 5,

Sedmimetrové hody: 5/2 - 7/7, vyloučení: 3 - 4, rozhodčí: Kohout, Novák, diváků: 930

2.utkání: Rusko - Rakousko 32:31 (17:14)

Nejlepší střelci Ruska: Koksharov 11, Rastvortsev 5, Kovalev 4

Nejlepší střelci Rakouska: Wöss 8, Szilagyi 5, Fölser 4, Tymer 4

Sedmimetrové hody: 4/3 - 9/8, vyloučení: 4 - 4 (ČK přímá Chipurin), rozhodčí: Novotný, Horáček, diváků: 340