17.4.2010 otevřeno: 2064 x

Reprezentační záloha v prvním zápase těsně podlehla Rumunsku

Dva přátelské zápasy s rumunským výběrem má na programu reprezentační záloha národního celku mužů. První sehráli házenkáři dnes, odveta na ně čeká zítra v poledne.

Přátelské utkání – Buzau (ROU)

Rumunsko – Česko 30:29 (14:15)

Čeští házenkáři překvapili svého soupeře i jeho diváky velmi dobrou hrou a téměř po celé utkání vedli. V první půli se Česku postupně podařilo vybudovat si vedení 11:8, které ale do poločasu soupeř dokázal snížit na rozdíl jediné branky 14:15. Na začátku druhého poločasu se Rumuni na chvíli dostali do vedení, ale to si Česko brzo vzalo zpět a opět si vybudovalo tříbrankový náskok. O 2-3branky vedli Češi až do 55.minuty. Soupeř pak dokázal srovnat, ale naši házenkáři měli opět šanci získat brankový náskok. Neproměněná sedmička a následné vyloučení ale dalo šanci soupeři, který nakonec porazil náš výběr těsně 30:29. Po celé utkání chytal brankář Mrkva, který předvedl několik velmi dobrých zákroků z bezprostřední vzdálenosti. Soupeř ale díky vynikající razanci střelby dokázal skórovat i z větší vzdálenosti. V zápase se představili všichni naši hráči.

Odveta čeká na české házenkáře zítra od 12hodin. Nyní se celý tým přesunul do olympijského centra nedaleko Bukurešti, odkud zítra odcestuje k druhému utkání do Ploiesti. Večer by pak měl odletět zpět do Česka. Nebude-li to s ohledem na uzavření letištních koridorů možné, pocestuje výprava zpět vlakem.

Komentář trenéra Jiřího Miky: „musíme hráčům poděkovat za bojovnost a vzorný přístup. Soupeř byl kompletní a oproti našemu týmu mnohem lépe váhově i výškově disponovaný. Vynikající výkon podal v obraně Prachař, který společně s Bechným a Treštíkem podpořil naši defenzívu a my jsme tak mohli skórovat z rychlých protiútoků. V postupném útoku jsme se pak prosazovali především z prostoru křídel. Zítra nás čeká odveta a rádi bychom zopakovali stejný výkon jako dnes.“

Sestava a branky Česka: Mrkva, Malina – Diviš 3, Sliwka 1, Bečvář, Polášek 2, Petrovský 3, Vančo, Lehocký 4, Třeštík, Prachař, Bechný 10/4, Kotrč 1, Jurka 1, Šulc 2, Krupa 2

Sedmimetrové hody: 6/3 - 7/4, vyloučení: 2 - 2, rozhodčí: Vasile, Statek (ROU), diváků: 800