18.4.2010 otevřeno: 2143 x

Rumunsko podruhé nad síly českých házenkářů

Odvetné střetnutí mezi týmy Rumunska a Česka vidělo dnes rumunské město Ploiesti. Český výběr dnes bohužel nedokázal navázat na vynikající výsledek z úvodního střetnutí a zkušenému soupeři podlehl vyšším rozdílem.

Přátelské utkání – Ploiesti (ROU)

Rumunsko – Česko 47:33 (23:13)

Domácí házenkáři přistoupili k zápasu daleko koncentrovaněji než včera, kdy český celek do posledních minut trápil favorizovaný výběr zkušenějšího soupeře. Naši házenkáři dokázali s Rumuny držet krok zhruba do osmé minuty a stavu 4:4. Naši sérii chyb pak ale Rumunsko dokázalo využít k rychlým protiútokům, ze kterých domácí zvyšovali až na 10:4. Těmto brankám z trháků jsme pak nebyli schopni celit celý zápas a Rumunsko si tak udržovalo výraznější vedení. Ve druhé půli předvedli Češi lepší hru a dokázali se přiblížit už na rozdíl pěti branek. V závěru ale soupeř získal rozhodující náskok, když naši házenkáři ve snaze co nejvíce se soupeři přiblížit kupili další technické chyby. Nakonec tak soupeři podlehli rozdílem čtrnácti branek 33:47.

Česká výprava s ohledem na uzavření vzdušného prostoru nad většinou Evropy odcestuje zpět do Česka vlakem. Během noci se přesune do Budapešti, odkud pak autobusem pojede zpět do země.

Komentář trenéra Jiřího Miky: „bohužel dnes jsme nepodali tak dobrý výkon, nedařilo se nám tolik v obraně a udělali jsme také více technických chyb, což nám neumožnilo uhrát lepší výsledek. Bohužel nám dnes selhala i střelecká koncovka. Celá akce ale byla velice prospěšná pro všechny hráče. Ti si dokázali, že když budou disciplinovaní a důrazní v obraně, bude jejich hra platit i na lepší soupeře. Pochválil bych Prachaře a Bechného, kteří byli nejlepšími hráči našeho výběru. Někteří další hráči dokázali zabojovat i za nepříznivého stavu a i tato vlastnost je může v budoucnu posunout do reprezentačního áčka.“

Sestava a branky Česka: Mrkva, Malina – Diviš 1, Sliwka, Bečvář 4, Petorvsý 1, Vančo 2, Lehocký 1, Třeštík 2, Prachař 4, Bechný 9/3, Kotrč 3, Jurka 2, Šulc 3, Krupa 1

Sedmimetrové hody: 3/3 - 3/3, vyloučení: 3 - 2, diváků: 500