26.5.2010 otevřeno: 1699 x

Kvalifikační zápas ME skončil ve prospěch maďarské reprezentace

Ačkoliv vstoupily české reprezentantky do dnešního kvalifikačního utkání o postup na mistrovství Evropy s velikým nasazením, jejich maďarské soupeřky jim svým drtivým nástupem na konci prvního poločasu cestu na šampionát uzavřely.

Česká republika (Plzeň): Česká republika – Maďarsko 23:31 (13:17)

Pro toto utkání musel trenér Tkadlec sestavit tým pouze z hráček české a slovenské interligy obohacených jen o legionářku Zámorskou.  Z rozhodujícího kvalifikačního utkání se totiž ze zdravotních důvodů omluvila řada veledůležitých opor, jakými jsou například Simerská, Poznarová či Kysučanová. Maďarky naopak nastoupily v prakticky nejsilnější sestavě a mohly se spolehnout na hvězdy jako jsou  Görbitz, Bulath či gólmanka Palinger.

I přesto se prvních dvacetosm minut odehrávalo v diktátu našich reprezentantek. Jak se vyjádřil i trenér Jiří Tkadlec, utkání české hráčky korigovaly v prvním poločase především díky přesné střelbě z připravených pozic, výborné obraně, minimu technických chyb a důslednému dodržování taktických pokynů. Ještě dvě minuty před koncem prvního poločasu ukazatel skóre těšil české fanoušky ciframi 13:13. O to více šokující bylo probuzení způsobené svižným nástupem Maďarek, které sérií čtyř branek za sebou z rychlých protiútoků převrátily skóre ve svůj prospěch až na poločasových 13:17.

Toto byl klíčový moment utkání. Naše hráčky se ke střelecké odpovědi zmohly až přibližně v páté minutě druhého poločasu. Maďarská reprezentace svůj náskok postupně zvyšovala až  na rozdíl deseti branek v padesáté páté minutě (20:30). Vytrvalou bojovností v obrané fázi a snaživým útokem se nakonec našim hráčkám podařilo snížit výsledné skóre na konečný rozdíl osmi branek.

I přesto, že utkání skončilo značným brankovým rozdílem, naše hráčky podaly bojovný a sympatický výkon. Pro interligové hráčky, z nichž byl dnes český tým složen převážně, bylo toto utkání se špičkovým evropským družstvem jistě velikou zkušeností a předvedly, že i ony dokáží své soupeře potrápit

Sestava a branky Česka: Satrapová, Raníková, Zámorská 6/1, Knedlíková 2, Keclíková 4, Luzumová 2, Vítková 3, Selucká, Salčáková, Kupková, Štěrbová 4/1, Tomečková 2, Crhová

Nejlepší střelkyně Maďarska: Görbitz 6, Bulath 5, Szucsanszki 4

Vyloučení: 4:5, diváků: 550