30.5.2010 otevřeno: 1435 x

I přes bojovný výkon zůstaly české reprezentantky za branami ME

O svou poslední šanci dostat se na mistrovství Evropy 2010 české házenkářky srdnatě bojovaly do posledního okamžiku. Bohužel na severské půdě podlehly švédskému soupeři a bojů o mistrovský titul se tak letos nezúčastní.

Skövde(SWE): Švédsko – Česká republika 31:25 (17:10)

Svěřenkyně trenéra Tkadlece vstupovaly do posledního kvalifikačního utkání s vědomím, že pouze vítězství o nejméně osm branek pro ně bude znamenat postup do mistrovského turnaje. Jejich soupeř si rovněž nemohl dovolit zaváhat, byť vstupoval do utkání z výhodnější pozice jak z hlediska bodového náskoku tak s výhodou domácího prostředí.

Vstup do vypjatého utkání se povedl lépe domácím hráčkám. Našim reprezentantkám se nezdařily čtyři útočné akce, Švédky využily úvodního zaváhání a okamžitě si vybudovaly pohodlný náskok 6:0. Našim házenkářkám se podařilo skórovat až na konci deváté minuty. Od tohoto okamžiku však bojovaly s o to větším zápalem a v padesáté minutě utkání již zkorigovaly stav skóre na rozdíl pouhých dvou branek přesto, že si švédská lavička za celou dobu utkání nedovolila zvolnit a riskovat tak případný neúspěch. Oba celky hrály naplno a Češky bojovaly se seveřankami do poslední minuty. V závěru však série technických chyb na naší straně umožnila švédskému týmu upravit skóre na konečný rozdíl šesti branek, čímž si toto družstvo společně se suverénní reprezentací Maďarska zajistilo pohodný postup na ME 2010.

Přesto však naší reprezentaci v čele s trenérem Jiřím Tkadlecem patří dík za výkon, který v průběhu kvalifikačních utkání předvedla.

Sestava a branky Česka: Satrapová, Raníková, Zámorská 6/3, Knedlíková 4, Salčáková 3, Hrbková 1, Luzumová 4/3, Vítková 5, Selucká, Keclíková, Kupková, Štěrbová

Nejlepší střelkyně Švédska: Torstensson 6, Wiel Freden 5, Wallen 4

Rozhodčí: Darko Repensek, Janko Pozeznik (SLO)